Pająk Huberta z Polski w kolekcji IKEA

Zabawka zaprojektowana przez 9-letniego Huberta z Polski znajduje się w nowej kolekcji IKEA.

pluszaki sagoskatt

IKEA zaprezentowała nową, limitowaną serię zabawek SAGOSKATT 2017. Tworzy ją 10 pluszaków zaprojektowanych przez dzieci z całego świata. W tym roku, po raz pierwszy w historii, w kolekcji pojawiła się polska maskotka – sympatyczny pająk autorstwa 9-letniego Huberta z Białegostoku.

W konkursie mogły wziąć udział dzieci poniżej 12 roku życia. Dzieciaki przysłały ponad 70 tys. rysunków, konkurencja była więc ogromna. Do międzynarodowego finału zakwalifikowały się także projekty maluchów z Niemiec, Japonii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Stanów Zjednoczonych, Bułgarii, Rosji, Korei Południowej, Austrii i Australii. Praca Huberta była jedną z 4000 zgłoszonych w Polsce.

- Narysowałem szczęśliwego i miłego pająka z ośmioma długimi nogami, ponieważ zawsze chciałem mieć taką zabawkę – mówi młody projektant z Podlasia.

Zyski ze sprzedaży pluszaków IKEA przeznaczy na cele charytatywne. Osobami, które w pierwszej kolejności mogą przekonać się, jakie są realne efekty tych działań, są pracownicy sklepów firmowych. Od 2012 r. już ponad 500 pracowników wzięło udział w programie IWitness, relacjonując ponad 80 wypraw do krajów i obszarów, gdzie wydawane są środki od IKEA Foundation. Wśród nich znalazło się także 6 pracowników IKEA Polska, którzy w październiku tego roku odwiedzili Jordanię – kraj w którym żyje 730 tys. zarejestrowanych uchodźców. Polscy pracownicy IKEA mieli możliwość spotkania się z wieloma rodzinami, które są beneficjentami programu realizowanego przez organizację partnerską War Child pt. „Time to be a Child” („Czas na bycie dzieckiem”).

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz