Chusta, nosidło, wisiadło - co jest najlepsze?

Wózki wciąż są w cenie, choć powoli przemija moda na mamy wózkowe i coraz częściej można spotkać mamę, której dziecko jest tuż przy niej.

chusta

Naukowcy nie mają wątpliwości – dzieci należy nosić tak długo i tak często, jak długo i często starcza nam na to sił. Dzieci noszone są spokojniejsze, ponieważ słyszą bicie serca mamy. Maluszki świeżo po urodzeniu niewiele widzą, dlatego bliskość cielesna jest dla nich tak istotna. Poza tym dziecko uczy się zapachu mamy, na nowo poznaje jej ruchy, czuje jej oddech i ma możliwość oddychać w jego rytmie, co zmniejsza ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej.

Chusta

Chusty możemy używać od pierwszych dni życia maluszka. Nie ma znaczenia ani wiek, ani to, czy dziecko potrafi samodzielnie siadać. Wystarczy tylko nauczyć się odpowiednich wiązań, które są dostosowane do stopnia rozwoju ruchowego dziecka. Na początek najlepiej motać dziecko w kangurka albo kieszonkę. Wiązania te nie powodują zbytniego rozkroku i zapewniają dzieciom stabilizację boczną kręgosłupa.

Warto wybrać się do doradcy chustowego jeszcze w ciąży. Oczywiście można uczyć się motania z internetu, ale należy pamiętać, że w przypadku chust diabeł tkwi w szczegółach i lepiej zobaczyć, jak robi się to prawidłowo, żeby nie zrobić krzywdy dziecku. Materiał, z którego jest zrobiona chusta, ma znaczenie, jak również istotny jest rodzaj splotu. Przed zakupem koniecznie sprecyzuj swoje oczekiwania, określ, kto będzie głównie chustował (wzrost osoby ma znaczenie przy wyborze długości chusty) i wystrzegaj się chust elastycznych i takich, które kosztują mniej niż 200 zł.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Matulka
2018-03-25 16:18:25

ja mam nosidło Luna Dream. jak dla mnie to duza wygoda w noszeniu dziecka. wózek choć też fajny, to utrapienie na zakupach, a z nosidłem w kolejkach zawsze mnie przepuszczają bo myślą, że mi bardzo ciężko :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz