Jak pomóc ząbkującemu maluchowi?

Na szczęście metod przynoszenia ulgi maluszkowi jest wiele!

ząbkowanie

Pierwsze zęby pojawiają się u dzieci zazwyczaj w wieku 6 miesięcy. Jednak u każdego ten proces może toczyć się inaczej, wcześniej lub później, średnio jest to okres 3-12 miesięcy. - Pierwsze zazwyczaj pojawiają się dwie dolne jedynki, czyli siekacze, potem równolegle – dwie górne jedynki. Czas pojawienia się pierwszego ząbka także jest różny w zależności od dziecka – objawy wraz z pojawieniem się zęba mogą trwać kilka dni, ale czasem mogą się również utrzymywać przez wiele miesięcy, a ząb nadal się nie pojawi.

Jakie są typowe objawy wyrzynania się zębów mlecznych?

Najbardziej typowe objawy ząbkowania obejmują: ślinotok, wkładanie do ust i żucie twardych przedmiotów, ból i wrażliwość, opuchlizna, zaczerwienienie dziąseł, dziecko płacze, ma kłopoty ze snem, nie chce jeść, staje się zrzędliwe i marudne. Ból odczuwany przy ząbkowaniu jest podobny do tego, jaki odczuwamy przy wyrzynaniu się zębów mądrości, nie jest więc niczym przyjemnym. Objawy tego pierwszego dotyczą jednak tylko zębów i dziąseł. Niektóre mamy twierdz, że ząbkowanie powoduje również gorączkę lub biegunkę, ale nie wszyscy lekarze się z tym zgadzają. Jak pomóc maluszkowi w cierpieniu? Dalej >>>

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Miska
2017-07-17 15:26:46

Moje maleństwo starsznie przechodzi ząbkowanie, moje serce płacze razem z nim ale nie mam co zrobić. Jedyne co mu pomaga to żel dologel i tylko tyle jestem w stanei mu pomóc, bo nic więcej nei moge zrobić. Na szczęście po zastosowaniu żelu widać ulgę ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz