Niesamowite! Ta 4-letnia dziewczynka mówi płynnie w 7 językach! [VIDEO]

Dziewczynka posiada umiejętności językowe, których może jej pozazdrościć wielu dorosłych.

Bella Devyatkina

Bella Devyatkina ma 4 lata i marzy, by zostać syrenką, jak jej ulubiona bohaterka z bajek, Ariel. Dziewczynka zasłynęła udziałem w rosyjskim show 'Udivitelniye Lyudi' (Niesamowici Ludzie), gdzie zaprezentowała swoje niezwykłe umiejętności językowe. Poza znajomością ojczystego rosyjskiego, Bella potrafi biegle mówić i czytać po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, francusku, chińsku i arabsku. Podczas pokazu w rosyjskim programie dziewczynka bezbłędnie odpowiadała na pytania oparte o program nauczania szkolnego we wszystkich 7 językach.

W czym tkwi tajemnica niezwykłych umiejętności tej małej dziewczynki? Przecież wiele dzieci w jej wieku ledwie potrafi mówić we własnym języku. Julia, mama Belli przyznała, że jej córka zaczęła naukę języków obcych w wieku 2 lat. Początkowo uczyła się tylko angielskiego, ale gdy tylko dostrzeżono, że dziewczynka bardzo to lubi, poszerzono zakres jej lekcji o kolejne języki. Nauczycielami Belli są native speakerzy z różnych krajów.

Ekspert-językoznawca przyznał, że to bardzo rzadkie, by tak małe dziecko znało tak wiele języków. Uważa, że Bella nie straci swoich umiejętności językowych, ale jeśli nie będzie na co dzień obcować z językiem, poziom jego znajomości ulegnie „zamrożeniu”.

Zobacz uroczą Bellę i jej niesamowite zdolności! 

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz