Drzemka korzystnie wpływa na pamięć dziecka

Do takiego wniosku doszli naukowcy, którzy przyjrzeli się trzylatkom.

drzemka

Czy trzylatek powinien jeszcze mieć drzemki? To często nurtuje rodziców. Jedni na siłę usypiają, a potem walczą z dzieckiem wieczorem, inni pozwalają maluchowi szaleć, a potem dziecko pada (albo i nie) wcześniej wieczorem.

Ostatnio naukowcy z amerykańskiej organizacji National Sleep Foundation doszli do wniosku, że niektóre dzieci po 2. roku życia po prostu nie potrzebują drzemki w środku dnia. Więcej >>>

Tymczasem naukowcy z Uniwersytetu Arizony są zupełnie innego zdania. Z badań opublikowanych w magazynie "Child Development" wynika, że drzemka w środku dnia korzystnie wpływa na zdolność zapamiętywania nowych słów.

Badacze obserwowali trzyletnie dzieci, a raczej to, jak przyswajają nowe słowa. W badaniach wzięło udział 39 prawidłowo rozwijających się trzylatków, które podzielono na dwie grupy. Pierwsza grupa to dzieci, które na drzemki chodziły często (cztery lub więcej dni w tygodniu), drugą stanowiły maluchy, które spały mniej niż trzy razy w tygodniu. Aby sprawdzić, jak to wpływa na pamięć maluchów, badacze wymyślili dwa nieistniejące czasowniki i pokazywali dzieciom nagrania, na których aktorzy prezentowali ich znaczenie.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

powinien
2017-03-05 22:18:22

moj 3 i pol letni synek jeszcze ma drzemki potrafi w ciagu dnia jeszcze przespac 3 godziny :) pozniej inaczej dzien wyglada jest pogodniejszy.nie marudzi ma pelno pomyslów i ogole inaczej funkcjonuje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz