Dzieci urodzone we wrześniu są mądrzejsze?

Bycie jednym ze starszych w grupie wiekowej daje dzieciom przewagę w szkole - ujawniają amerykańscy naukowcy.

grupa uczniow

Naukowcy przyglądali się w szkołach publicznych na Florydzie rozwojowi kognitywnemu - poznawczemu ponad 1,2 mln uczniów w wieku od 6-15 lat, którzy przyszli na świat w różnych miesiącach. Kiedy dzieci rozpoczynają naukę, najstarsze w klasie urodzone są właśnie we wrześniu.

Okazało się, że „wrześniowi“ uczniowie, plasujący się na końcu spektrum starszych dzieci w roku szkolnym, szczycili się wyższą roczną średnią ocen, niż urodzeni w najmłodszej grupie rocznej.

Naukowcy zauważyli, że lepsze wyniki mogą rozwijać się w miarę upływu czasu, a następnie zwiększać prawdopodobieństwo dostania się do dobrego college'u, co jeszcze bardziej wzmacnia późniejsze szanse odnoszenia sukcesów.

W badaniu "Wiek rozpoczęcia szkoły a rozwój poznawczy" przeanalizowano również inne czynniki społeczno-ekonomiczne, które mogą przyczyniać się do rozwoju dziecka w szkole, jak edukacja matek, etniczność i zamożność.

Zauważono, że słabsi uczniowie mogą nadrobić zaległości lub pozostawać na swoim poziomie. Na przykład niektórzy rodzice mogą zadecydować o zatrzymaniu swoich dzieci w edukacji, podczas gdy inni mogą zapisać je do specjalnych programów kształcenia, które wspierają rozwój.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz