Dziecko w ogrodzie

Lato to czas spotkań na działce. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, gdy dziecko bawi się w ogrodzie.

dziecko w ogrodzie

Pozwalając dziecku na zabawę w ogrodzie, musisz uprzedzić pomysłowość malucha. Zabawa na świeżym powietrzu fantastycznie wpływa na rozwój dziecka. Zadbaj o to, by maluch mógł odkrywać świat, ale i także by był bezpieczny!

Przede wszystkim nie zostawiaj dziecka samego. Piasek, listki, patyczki, owady, ślimaki, to wszystko, co może znaleźć się w dziecięcej buzi. Dzieci mają niesamowite pomysły, więc nawet 2-3 latki powinny bawić się pod nadzorem, oczywiście nie musisz za dzieckiem chodzić krok w krok.

 Furtka powinna być stale zamknięta, najlepiej na zamek, by maluch nie mógł wyjść na ulicę. Jeśli ogród jest rozległy, można pokusić się o ograniczenie przestrzeni do zabawy, wyznaczając go małym płotkiem. Niech maluch ma tam swoje narzędzia ogrodnicze, możecie też sadzić rośliny, którymi może się opiekować. Zrób piaskownice, to idealne miejsce by zainteresować maluszka na dłuższy czas. Pamiętaj jednak by ją przykrywać - dzięki temu piasek będzie czysty i nie dostaną się do niego spadające z drzew liście czy gałązki, a przede wszystkim nie załatwią się tam koty.
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz