Gdy maluch bawi się z niewidzialnym przyjacielem

Dziecko w wieku przedszkolnym ma niezwykle bujną wyobraźnię. Czasem może w niej zamieszkać ktoś, kto nie istnieje, ale ma imię i Twój maluch często o nim wspomina.

niewidzialny przyjaciel

Niewidzialny przyjaciel u wielu rodziców budzi niepokój. Rodzice mają wątpliwości co do tego, czy maluch rozwija się w sposób prawidłowy. Tymczasem niewidzialny przyjaciel to naturalny element wybujałej wyobraźni. Dziecko w wieku przedszkolnym lubi ubarwiać i koloryzować rzeczywistość. Jeśli oprócz przyjaciela nie zauważyłaś innych objawów, nie ma się czym martwic.

W wieku przedszkolnym u dziecka pojawia się zdolność posługiwania się symbolami i znakami. Jednocześnie dziecko jest w stanie wyobrażać sobie pewne rzeczy, właśnie za pomocą tych symboli, np. w zabawie może użyć słuchawki od prysznica jako słuchawki telefonu. Maluch naśladuje rzeczywistość, jednak używa do tego innych rzeczy, którym nadaje znaczenie symboliczne. U dziecka do czwartego roku życia możesz zauważyć zabawy "na niby" np. udawanie płaczu lalki. W tym okresie dziecko bawi się w sceny rzeczywiste, które może sobie wyobrazić np. karmienie lali na niby.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz