Nowoczesne sposoby nauczania i gordonki - czy wiesz o czym mowa?

Gordonki są wszędzie. W każdym większym mieście w Polsce można zapisać dziecko na gordonki, ale czym one właściwie są?

gordonki

Edwin Gordon, słynny muzyk jazzowy, psycholog i pedagog, stworzył teorię, według której dziecko uczy się przez pierwsze pięć lat życia. Wszystkie umiejętności, które dziecko nabędzie w tym czasie, tworzą podstawę do późniejszego rozwoju. Jak połączyć naukę z zabawą? Gordon twierdził, że najlepiej zrobić to przy pomocy muzyki i różnych rekwizytów!

Kolorowe chusty, piórka, wstążki, piłki, bańki mydlane i pudełeczka z ryżem.To gwarant dobrej zabawy i najbardziej skrótowy opis tego, czym są gordonki. Ale czy chodzi tylko o zabawę?

Gordonki o zajęcia umuzykalniające, które polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu, lecz także przy pomocy kolorowych rekwizytów. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i tworzyć muzykę – improwizować ją, – w pierwszej kolejności za pomocą swego najcenniejszego instrumentu, jakim jest głos. Ponadto nasze dziecko uczy się harmonijnego i rytmicznego poruszania się, które jest podstawą rozumienia i wyczucia rytmu.

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz