Jakie kapcie dla dziecka do przedszkola?

W przedszkolu dzieci spędzają wiele godzin, dlatego dobrze się zastanów przed zakupem.

przedszkole

Rodzice często nie wiedzą, jak dobrać odpowiednie obuwie dla swojego dziecka, tak, aby zapewnić prawidłowy rozwój stopy. Większość mam wybierając buty dla swojego dziecka kieruje się głównie ich ceną i wyglądem. Niewiele z nich podczas zakupów zastanawia się, czy buty są bezpieczne dla dziecka i zapewniają stopom odpowiednią stabilność.

Często mamy popełniają też błąd i zakładają dziecku buty po starszym rodzeństwie. Są też rodzice, którzy bez względu na stan zdrowotny stóp swoich pociech, poszukują obuwia z wkładkami ortopedycznymi, będąc przekonanym, że takie obuwie zapewni stopom ich dzieci prawidłowy rozwój. Dlatego temat wyboru odpowiedniego obuwia warto lepiej poznać. Dobre buty, to inwestycja, która zawsze się zwraca. Profilaktyka jest dużo tańsza niż późniejsza rehabilitacja.

Na początku trzeba zaznaczyć, że stopa dziecka nie jest odpowiednikiem stopy dorosłej. Jej kształt anatomiczny rozwija się do około 7. roku życia, potem raczej występuje już jedynie zwiększenie stopy. Dlatego tak ważny jest dobór w tym czasie dobrego obuwia.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz