Załatwianie się pod siebie metodą odzwyczajania dziecka od pieluchy? Tak, i to bardzo skuteczną!

Ta metoda wzbudza kontrowersje. Czy słusznie?

odpieluchowanie

Prędzej czy później każdy z rodziców staje przed wyzwaniem, jaki jest trening czystości. Wielu rodziców, prosi, nakłania, zachęca, kupuje kolorowe książeczki, daje telefon lub tablet, próbuje przekupić malucha, by pupa za wszelką cenę posiedziała spokojnie na nocniku. "Skutecznych" metod jest nie mało, a niektóre z nich nawet soja do siebie w opozycji.

Błędy popełniane najczęsciej przy nauce korzystania z nocnika. Więcej >>>

Ta metoda jest dość kontrowersyjna, ale podobno bardzo skuteczna. Zdaniem Michel Cohen uczenie dziecka korzystania z toalety bądź nocnika jest bardzo błędnym kierunkiem. Jak więc należy się o tego zabrać? Zdaniem Cohena, zamiast oswajać i nakłaniać malucha do siadania na sedesie, należy pozwolić dziecku oswoić się ze swoimi odchodami. Należy dziecku dać szansę, by poczuło, że to jest coś, co mu nie pasuje. Tak więc malec, który widzi stolec, czy czuje mocz, ma sam dojść do tego, że chce korzystać z toalety, gdyż chce być czyste.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Matula
2018-01-25 19:06:03

W kategorii najgłupsza metoda uczenia dziecka korzystania z nocnika wygrywa ta. A myślałam że najgłupszy jest grający nocnik. To tak jakby dawać dziecku do picia mydło albo domestos żeby zrozumiało że to niedobre.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz