Kiedy i dlaczego warto iść do fizjoterapeuty z dzieckiem?

Wielu rodziców myśli, że jeśli pediatra i ortopeda nie ma wątpliwości, nie trzeba chodzić po specjalistach, a to błąd!

fizjoterapeuta

Każdy maluszek po narodzinach odwiedza pediatrę, w standardzie także jest kontrola stawów biodrowych u ortopedy. Bardzo często, jeśli nie ma widocznej patologii, rodzicom nie przychodzi do głowy, by wybrać się z maluchem do fizjoterapeuty. Tymczasem warto wiedzieć, że wiedzę o tym, czy dziecko rozwija się prawidłowo pod względem motorycznym, posiada właśnie ten specjalista. Fizjoterapeuta pracuje na co dzień z maluszkami i ma nie tylko teoretyczną, ale praktyczną wiedzę. Na taką wizytę wato się udać z maluchem w pierwszych trzech miesiącach życia. Dlaczego?

Podczas takiej wizyty rodzice mogą się dowiedzieć jak pielęgnować maluszka, jednocześnie wspierając jego rozwój. Jak i czy nosić dziecko w chuście lub nosidle. Fizjoterapeuta także sprawdzi, czy maluszek potrzebuje dodatkowego wsparcia. Wato, zrobić to jak najwcześniej, by ewentualny problem się nie pogłębił. Wszakże łatwiej jest rehabilitować maluszka niż kilkulatka. Co ciekawsze fizjoterapeuta może także pomóc w znalezieniu odpowiedzi na różne pozornie niezwiązane z tym specjalistą pytania: czemu maluszek tak dużo płacze, skąd kolki, dlaczego maluch nie potrafi ssać, dlaczego tyle śpi.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ilona
2017-05-09 13:25:33

Do fizjoterapeuty powinno się udać z dzieckiem 3 miesięcznym, żeby sprawdzić czy wszystko ok. Później może już być za późno, żeby skorygować jakieś wady. Mam 3 dzieci i z każdym byłam na wizycie właśnie w tym okresie, ale też jak coś się dzieje niepokojącego to nie czekam. Jestem z Poznania i mogę polecić klinikę Kręg-Clinic. Polecam popytać po znajomych czy rodzinie zanim wybierzemy się do konkretnego specjalisty :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz