Dlaczego warto kolorować?

Kolorowanki to zabijacz czasu, chwila wytchnienia dla rodzica i dobra zabawa dla dziecka. Co jeszcze w sobie mają kolorowanki? Sprawdź!

Kolorowanki znowu wracają do łask. Nie dość, że dzieci je uwielbiają, to powoli robią się coraz popularniejsza wśród dorosłych. Dla dzieci jest to przede wszystkim świetna zabawa. Pod popularnymi kolorowankami kryje się jednak coś jeszcze. Czy wiesz, co takiego?

Dlaczego warto, by dzieci kolorowały?

Jak większość zabaw, kolorowanie ma za zadanie nie tylko zajęcie dziecięcego czasu.Kolorowanki są idealną formą zabawy, ponieważ wpływają na rozwój umiejętności motorycznych, wyobraźni oraz kreatywności dziecka. Poza tym kolorowanie doskonale przygotowuje rękę do rysowania, malowania i pisania. Jeśli od razu rzucisz dziecko na głęboką wodę i każesz mu rysować szlaczki albo od razu postacie z bajek, to dziecko bardzo szybko się zniechęci. Kolorowanie ma na celu przygotowanie dziecko do dalszych prac manualnych, a przy okazji uczy precyzji i skupienia, czyli tego, co dzieciom przychodzi najtrudniej.

Wyczucie artystyczne

To coś, na co ma ogromny wpływ właśnie kolorowanie. Dzieci, które kolorują, zazwyczaj mają przed sobą wzorcowe obrazki. Wiedzą więc, jaką sukienkę powinna mieć księżniczka i w jakim kolorze dopasować do niej torebkę. Dzieci dowiadują się, jak łączyć kolory. Prędzej czy później zorientują się również, że nie wyjeżdża się za linie i że trzeba dokładnie zaplanować każdy element, żeby na koniec powstał piękny obrazek.

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz