Nareszcie wakacje! Jak spędzić je z dzieckiem aktywnie? Konkurs z marką Decathlon

Latem postaw na aktywność na świeżym powietrzu. Do wygrania 3 deskorolki marki Cruiser YAMBA od Decathlonu.

deskorolka Cruiser YAMBA konkurs

Lato to wspaniały czas na rozwijanie aktywności fizycznej dzieci. Nie trzeba podkreślać tego, jak bardzo ważna jest dla zdrowia najmłodszych. Bardzo często zapominamy, że aktywność fizyczna wspaniale rozładowuje napięcie i stres, poza tym wszelkie ćwiczenia fizyczne pozytywnie wpływają na mózg dzieci. Aktywne dzieci lepiej się koncentrują, mają lepszą percepcję, są bardziej kreatywne i szybciej przyswajają wiedzę oraz lepiej wypadają w testach pamięciowych niż ich rówieśnicy, który brakuje ruchu na świeżym powietrzu. Naukowcy przeprowadzili wiele badań na ten temat (np. prace z 2010 roku, których autorką była Laury Chaddock z Uniwersytetu Stanu Illinois czy prace z 2003 roku opublikowane w piśmie „Pediatric Exercise Science” oraz inne).

Najważniejsza informacja dla rodziców to ta, że każdy ruch ma znaczenie, wcale nie chodzi o regularne uprawianie konkretnej dyscypliny sportowej. Ciepłe dni to najlepsza okazja do rodzinnych wycieczek rowerowych, wyjść na basen, spacerów po wąwozach i lasach, polnych drogach, a dla dzieci okazja do nauki jazdy na hulajnodze, rolkach, rowerze lub deskorolce.

Deskorolka zdobyła serce kilkulatków. Na miejskich skwerach i w parkach jada na deskorolce to najczęściej spotykana zabawa wśród dzieci szkół podstawowych i nastolatków. Zaczynają już przedszkolaki, zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Rodzice czasem zastanawiają się, że deskorolka jest niebezpieczna dla dziecka. Czy słusznie jest się czego obawiać?

Deskorolka wcale nie przyczynia się do większej ilości złamanych rąk czy nóg. Zdaniem rodziców jazda na rowerze bardziej naraża na kontuję niż jazda na deskorolce. Opanowanie deskorolki uczy zachowania równowagi, koordynacji i poprawia kondycję fizyczną. To świetna zabawa dla dzieci!

Zadanie konkursowe: 

 
Pokaż w dowolny sposób, jak spędzasz czas ze swoją pociechą - opisz, wyślij zdjęcie, namaluj, wykonaj rzeźbę, narysuj - zrób swojej pracy zdjęcie i wyślij do nas. 
 
Zgłoszenia konkursowe przyjmujemy mailem na adres: konkurs_decathlon@marquard.pl od 29 czerwca 2017 r. do 13 lipca 2017 r.
 
Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi dnia 14 lipca 2017 r.
 
Prawidłowe zgłoszenie konkursowe musi zawierać dokładne dane kontaktowe uczestnika konkursu: imię i nazwisko, adres do korespondencji, nr telefonu. REGULAMIN TUTAJ >>>
 
Jury konkursowe wyłoni trzy najlepsze prace i nagrodzi deskorolką marki Cruiser YAMBA ze sklepu Decathlon. Powodzenia!
 
  
 
UWAGA, AKTUALIZACJA:
 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW

 
Z przyjemnością informujemy, że deskorolki dla swoich pociech wygrali:
 
Jacek Trawczyński
Weronika Miszczyk
Tomasz Szewczyk
 
Serdecznie gratulujemy!
Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-07-14 15:29:35

Czekamy z niecierpliwością na wyniki :)))))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz