Dziecięce koszmary - kiedy powinny cię martwić?

Oto 5 sytuacji, które powinny cię zaniepokoić.

koszmary u dziecka

Koszmary przytrafiają się każdemu z nas, w przypadku dzieci w wieku 3-6 lat koszmarów może się pojawić więcej. Na tym etapie rozwoju dziecka, koszmary odznaczają, że malec prawidłowo się rozwija i staje się coraz bardziej świadomy tego, że na świecie istnieje zło i niebezpieczeństwa. Dla dziecka to nowe odkrycie, które może być źródłem stresu bez względu na to, czy jest świadome czy nie, że było to tylko sen.

W większości przypadków koszmary są skutkiem nadmiaru informacji, z którymi mózg sobie musi poradzić. Zazwyczaj przytulenie mamy, buziak w czoło, są w stanie zaradzić trwodze. Jendak nie dzieje się tak zawsze. Kiedy powinnaś poważniej przyjrzeć się snom dziecka? O to 5 takich sytuacji:

1. Kiedy temat snu lub konkretny koszmar powraca

Jeśli maluchowi w kółko śni się to samo, oznacza to bardzo głęboko zakorzeniony lęk w poradzeniu, z którym dziecko potrzebuje pomocy dorosłego. Jeśli zauważysz, że malec boi się konkretnej rzeczy, spróbuj sprowokować w ciągu dnia rozmowę. Dlaczego się boi? Od kiedy się boi? Nie bagatelizuj lęków dziecka, ale pomóż dziecku samemu dojść do tego, czy przypadkiem jego lęk nie jest irracjonalny? Podpowiedz także, co dziecko może zrobić, by poczuło się lepiej.

2. Kiedy koszmary sprawiają, że dziecko ma zbyt mało snu

Dzieci potrzebują 9-13 godzin snu w nocy. Kiedy koszmary przerywają nocny sen, dziecko jest nie tylko zmęczone. Niedobór snu może przełożyć się na problemy w funkcjonowaniu, a nawet rozwijaniu się.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz