To niemowlę waży tyle, co 10-letnie dziecko!

Młoda matka ze stanu Colima w zachodnim Meksyku jest przerażona.

najgrubszy niemowlak

 „Podobnie jak każdy inny 10-miesięczny niemowlak Luis Manuel Gonzales papla i dotyka wszystkiego w zasięgu ręki. Ale wyróżnia się oszałamiającym i być może zagrażającym życiu rozmiarem, waży bowiem 28 kilo” - donosi news.com.au.

24-letnia matka początkowo doszukiwała się przyczyny tycia dziecka w zbyt dobrej jakości swojego pokarmu. W końcu zaniepokojona udała się z synkiem do szpitala. Lekarze uznali, że z pewnością powodem nie jest mleko matki. Obecnie szukają źródeł problemów.

Jedną z głównych hipotez jest choroba zwana zespołem Pradera-Williego. To defekt genetyczny objawiający się zespołem wad wrodzonych, spowodowanych zaburzeniami chromosomalnymi. Objawami są niski wzrost, upośledzenie umysłowe, niedorozwój narządów płciowych oraz otyłość - spowodowana mniejszym niż u zdrowych ludzi zapotrzebowaniem energetycznym przy jednoczesnym ciągłym niepohamowanym apetycie. Ale u Luisa nie zaobserwowano, by jadł w żarłoczny sposób, czy też przez cały czas domagał się jedzenia.

A jednak może mleko

Po urodzeniu Luis ważył 3,5 kg, czyli dokładnie tyle, co jego brat Mario. Ale w ciągu dwóch miesięcy noworodkowi przybyło 7 kg, a w ciągu kilku następnych dobił do 18 kg.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz