Podejrzewasz ADHD u swojego dziecka? Wybierz się do ortoptysty!

W wielu przypadkach problemy ze wzrokiem mogą być błędnie identyfikowane jako dysleksja, ADHD czy inne zaburzenia rozwojowe.

ADHD

Większość rodziców, których dziecko ma problemy ze skupieniem się odbiera to początkowo jako cechę charakteru - takie "żywe srebro". Z czasem maluch ma coraz więcej problemów, rezygnuje z zabaw, które wymagają skupienia, a później pojawiają się także trudności na nauce. Rodzice i wychowawcy naczęściej zaczynają podejrzewać ADHD lub inne zaburzenia rozwojowe, natomiast często nie podejrzewają, że dziecko może mieć problemy ze wzrokiem. Większość dzieci nie zgłasza swoich problemów z widzeniem, bo najzwyczajniej nie wie, że obraz, który odbiera, można widzieć lepiej.

ADHD - sfabrykowana dolegliwość, czy prawdziwa choroba? Więcej >>>

Czy wiesz, że ponad 55% dzieci w wieku wczesnoszkolnym ma wadę wzroku? Co gorsza, 91% dzieci, które mają wadę, ma źle dobrane szkła lub nie ma żadnej korekcji! Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, iż za kilka lat aż 70% ludzi będzie wymagało korekty wzroku.

Warto wiedzieć, że prawidłowe widzenie jest jednym z najistotniejszych czynników przyszłego, prawidłowego rozwoju dzieci. Sprawdzenie wzroku na bilansie przez pediatrę to za mało, warto wybrać się z maluchem do ortoptysty.

Ortoptysta jest zawodem mało znanym, ale niezwykle istotny. Specjalista ten zajmuje się badaniem oczu w przypadku istnienia trudności związanych z funkcjonowaniem obuocznym oraz rehabilitacją poprzez ćwiczenia, gdy wzrok, z racji braku prawidłowej współpracy obu gałek ocznych, niedomaga.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz