Pora na spanie we własnym, dużym łóżku!

Kiedy jest dobry czas, by maluch zaczął samodzielnie spać sam w `dorosłym` łóżku?

samodzielne spanie

Jak to w przypadku dziecka, nie ma jednej właściwej pory. Każdy maluch jest inny i w każdym domu panują inne obyczaje. Dzieci, które śpią z rodzicami jest najtrudniej "przestawić". Jeśli maluszek potrafi sam usypiać w dziecięcym łóżeczku, najprawdopodobniej będzie mu łatwiej zaakceptować zmianę.

Pora na samodzielność

Spanie w jednym łóżku, choć nie przez wszystkich pochwalane, jest przede wszystkim wygodne. Mama, która karmi piersią, nie musi wstawać na karmienie. W łóżku z rodzicami maluszki zazwyczaj śpią spokojniej, bo czują się bezpieczniej. Są dzieci, które są od początku nauczone samodzielnego spania, a i zdarzają się pięciolatki codziennie śpiące w łóżku z rodzicami. Czasem także dziecko śpi z mamą, a tata “ląduje” na kanapie. Jednak z czasem staje się to mniej wygodne, a rodzice chcą by dziecko zaczęło spać w "dorosłym" łóżku.

Zdaniem psychologów, im dziecko starsze, tym gorzej mu zaakceptować zmiany, więc ze zmianą łóżka nie powinniśmy zwlekać. Dobrym momentem jest okolica drugiego roku życia dziecka lub gdy maluchowi jest niewygodnie w niemowlęcym łóżeczku.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz