Czy warto wybrać rowerek biegowy dla dziecka?

W ostatnim czasie niemalże każdy rodzic, którego dziecko wkrótce skończy 2 lata, zastanawia się, czy warto kupić dziecku rowerek biegowy. Rozwiewamy wątpliwości!

rower

Rowerki biegowe od koło 10 lat rewolucjonizują rynek. Rodzice zrezygnowali z rowerków czterokołowych na rzecz rowerków biegowych. Ale cz to dobrze? Czy warto kupić dziecku rowerek biegowy?

Odpowiedź jest stosunkowo prosta - zdecydowanie warto kupić rowerek biegowy dla Waszego dziecka!

Jak wcześnie można zacząć jeździć na rowerku biegowym?

Jest to kwestią absolutnie indywidualną. Dziecko po pierwsze musi umieć już dobrze i stabilnie chodzić. Na początku będzie chodziło z rowerkiem między nogami, a jakiś czas później dopiero usiądzie na siodełku, potem zacznie odpychać się rytmicznie nogami, by na koniec umieć utrzymać tak równowagę, że nie będzie upadało na boki. Proces nauki trwa około roku, lecz zaczynać z rowerkiem biegowym można najwcześniej w okolicach 1,5 roku, optymalnym czasem jest chwila przed 2-gimi urodzinami, by w dniu urodzin już śmigać na biegówce.

Rowerki biegowe - zalety

Rowerek biegowy jest wstępem do nauki jazdy na zwykłym rowerze. Dziecko uczy się na rowerku biegowym koordynacji swojego ciała. Ćwiczy też równowagę, która jest niezbędnna do tego, by móc sprawnie jeździć na dwukołowym rowerze. Poza tym rowerki biegowe to wspaniała zabawa dla dziecka, a nia zapominaj, że dwulatek to dziecko, które potrafi dać już porządnie w kość, więc lepiej jest je dobrze i zdrowo zmęczyć, do czego na pewno przysłuży się dobry rowerek biegowy.

Rowerek biegowy to dla rodziców to również okazja, aby dziecko odzwyczaić od wózka, noszenia na rękach i nauczenia aktywności fizycznej uprawianej na świeżym powietrzu.

Ogromną zaletą rowerków biegowych jest również nauka orientacji w terenie. Dodatkowo dziecko zyskuje kondycję fizyczną i ćwiczy wybrane partie mięśni.

 

 

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz