Pozwól dziecku "babrać się" jedzeniem! Mówimy Ci, dlaczego?

Twoje dziecko (i wszystko wokół) wygląda po karmieniu jak po przejściu Irmy? Wrzuć na luz i dowiedz się, jak Twoje dziecko na tym korzysta.

BLW

Rozszerzanie diety maluszka to nie lada wyzwanie! Mama musi podjąć szereg decyzji: kiedy i co wprowadza do diety malucha. Często dylematem jest konsystencja i forma karmienia. Część mam wybiera blendowane potrawy i karmienie łyżeczką, są i takie, które decydują się na BLW. Najważniejsze zasady BLW to pozwolenie dziecku na samodzielne jedzenie (na początku rączką, potem pierwszymi sztućcami) tak, aby samodzielnie poznawało smaki, kolory i fakturę produktów. W ten sposób od małego rozumie, że jedzenie jest po prostu przyjemne. Choć taka metoda karmienia wiąże się z bałaganem i bobasem ubabranym od czubka głowy po palce u nóg, naprawdę warto. Jeśli postawienie w 100 procentach na BLW jest zbyt dużym "hardcorem," zdecyduj się na jeden "brudny"posiłek" w ciągu dnia.

Czytaj też: Metoda BLW - fakty i mity >>>

Często mamusie szukają zabawek, które pomogą maluszkowi rozwijać nowe umiejętności, tymczasem najlepszy trening możesz mu zapewnić podczas posiłku. Kilkumiesięczny maluch chętnie poznaje świat i namacalne obcowanie z jedzeniem jest czymś, co dzieci bardzo lubią. Dodatkowo, ciężko znaleźć zabawkę, która dostarczy aż tylu doznań.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz