Sen małego dziecka – problemy i rozwiązania

Maluchy potrafią być uparte, kiedy przychodzi czas na sen. Na szczęście istnieją na to dobre rozwiązania.

sen małego dziecka

Bardzo często mówi się, że pierwszy rok życia dziecka jest najtrudniejszy. Potem z założenia ma być o wiele łatwiej, chociażby dlatego, że rodzice w końcu będą mogli się wyspać. Cóż, niekoniecznie tak musi być.

Chociaż dzieci w tym wieku znacznie częściej przesypiają całą noc, pojawią się zupełnie nowe wyzwania związane z ich snem. Bez obaw! Nie są to sytuacje bez wyjścia, a my mamy dla Was gotowe rozwiązania!

Problemy ze snem u dziecka

Ranny ptaszek

Problem: 2-letnie dziecko wstaje bardzo wcześnie, około 5 nad ranem.

Rozwiązanie: Przeskoczenie do kolejnego etapu dzieciństwa wcale nie musi oznaczać, że dziecko zacznie spać jak dorosły. Dobrą wiadomością jest jednak to, że istnieją sposoby na przekonanie niesfornego malucha, by przesunął swoją poranną pobudkę o kilka godzin. Jo Ryan, pielęgniarka oddziału pediatrycznego jednego ze szpitali w USA, ma kilka asów w rękawie.

„Upewnij się, że Twój maluch nie idzie do łóżka później, niż o 7 wieczorem. Małe dzieci potrzebują około 5 godzin głębokiego snu, które muszą otrzymać przed północą, by mieć dobry sen na resztę nocy. Jeśli tak się stanie, Twoje dziecko będzie bardziej skłonne do dłuższego snu o poranku.” – wyjaśniła Jo Ryan.

Długość drzemki w ciągu dnia, również może wpłynąć na godzinę, o której budzi się rano Twój maluch. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na dłuższe spanie następnego poranka, nie pozwól, by Twoje dziecko spało dłużej niż 2 godziny w ciągu dnia.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz