Sensoplatyka - czy naprawdę warto wysyłać na to dziecko?

Rynek dla dzieci nieustannie się rozrasta, pojawiają się nowe rodzaje zajęć - jedna zachęcają, inne wprost przeciwnie. A słyszałyście o sensoplastyce?

sensoplastyka

Sensoplastyka, czyli edukacja sensoryczno-plastyczna, to nowatorskie zajęcia stworzone specjalnie dla młodych umysłów. Celem sensoplastyki jest pobudzenie wszystkich zmysłów dziecka i stykulowanie ich prawidłowego rozwoju.

Sensoplastyka - na czym to polega

Najprościej mówiąc są to zajęcia plastyczne, w których biorą udział wszystkie zmysły. Jak to możliwe? Przez wykorzystanie specjalnych naturalnych materiałów, którymi mogą bawić się już niemowlęta, które wszystko biorą do buzi.

Wszystko dookoła jest brudne i tak właśnie ma być. W ten sposób uwalnia się naturalna ekspresja twórcza.

Dzieci mają okazję obserwować, jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki i stały. Poznają sposoby przemiany materiałów i produktów, kształtując jednocześnie swoje zdolności manualne. Na tych zajęciach nie brakuje przesypywania produktów z jednego pojemnika do drugiego i malowania palcami po... wszystkim! -plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. edukacja sensoryczno-plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz