Skoki rozwojowe niemowląt - zrozum swoje dziecko!

Rozdrażnienie, płaczliwość i niepokój - to może być skok rozwojowy. Dowiedz się więcej, by lepiej zrozumieć nastroje maluszka.

skoki rozwojowe

Dziecko podczas pierwszego roku życia rozwija się bardzo intensywnie. O skokach rozwojowych mówimy o szczytowych momentach w dojrzewaniu maluszka. Rozwój mózgu i układu nerwowego powoduje, że maluszek zaczyna intensywniej odbierać bodźce.

Skoki rozwojowe dziecka: objawy

Intensywność doznań może wywoływać u dziecka większa płaczliwość, niepokój i rozdrażnienie. Wynika to z faktu, że niemowlę z dnia na dzień zaczyna więcej dostrzegać, słyszeć i rozumieć. Nagłe wyostrzenie postrzegania może wywoływać u dziecka dezorientację i niepokój. Maluszki w tym "trudnym" czasie są marudne, płaczliwe, mają problemy z zasypianiem i niespokojnie śpią, a także często nie dają się odłożyć, żądając bliskości mamy.

W tym okresie możesz także odnieść wrażenie, że dziecko jakby cofnęło się w swoim rozwoju i przestaje robić coś, co do tej pory umiało robić. Na początku skoki są krótkie, z wiekiem dziecka okresy te się wydłużają. A "ciężkich" dni jest więcej niż tych spokojnych. 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz