Wspaniałe korzyści ze śpiewania kołysanek

Kołysanki mają zbawienny wpływ na rozwój nie tylko dziecka, lecz również rodzica. Sprawdź, jakie korzyści płyną ze śpiewania kołysanek.

muzyka

Gdy tylko dziecko zacznie płakać, a pilny rodzic wie, że to już pora na sen, odruchowo buja się z dzieckiem na boki i śpiewa kołysanki. Tyle nasz odruch i intuicja, a jak jest rzeczywiście? Czy kołysanki przynoszą nam korzyści?

Spokojny sen

Kołysanki przede wszystkim powinny usypiać. I rzeczywiście wiele z nich z powodzeniem spełnia to zadanie, szczególnie wtedy, gdy jest częścią rytuału zasypiania. Obecność kołysanki przed snem jest bardzo istotna. Jeżeli kołysanka jest śpiewana codziennie o mniej więcej tej samej porze, to daje dziecku poczucie stabilności. Ponadto nie śpiewamy dziecku byle jakich piosenek, tylko te, które są nazywane właśnie kołysankami. Zostały one stworzone po to, by koić dziecko, przygotowywać je do snu i zapewnić mu spokojny odpoczynek.

Tworzenie więzi

Śpiewając dziecku kołysanki, rodzic tworzy z nim specjalny rodzaj emocjonalnej bliskości. To czas, który mają wyłącznie dla siebie w szczególnie intymnej i niczym niezaburzonej atmosferze.

Bezpieczeństwo

Niewiele dzieci zasypia tak, jak chcieliby tego rodzice. Czasami każdego wieczoru jest toczona walka o zamknięcie oczu. Dzieci zasypiają inaczej niż dorośli, gdy są zmęczone - krzyczą, gdy są pobudzone - krzyczą. Zadaniem rodzica jest wprowadzenie dziecka w stan błogiego spokoju. Kołysanki są do tego najlepsze, ponieważ książki stymulują intelektualnie, spokojne opowiadanie determinuje chęć komunikacji ze strony dziecka, a kołysanki pozwalają zapomnieć o wszystkim, wyciszyć się i szybciej zasnąć.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz