Czy wiesz, jaki wpływ ma sen dziecka na jego prawidłowy rozwój?

Zapraszamy na Live Chat z ekspertem w tym temacie, czyli ekspertką Pampers Agnieszką Piotrowską "Dobranocką".

mama dziecko

Wszyscy rodzice uwielbiają widok słodko śpiącego Malucha: rączki w górze, spokojny wyraz twarzy i ta cisza panująca w domu. Badania na ten temat mówią, że najmłodsze dzieci i niemowlęta spędzają około połowę swojego życia w objęciach Morfeusza. Dopiero w okolicach 3 bądź 4 roku życia większość dzieci rezygnuje z drzemki w ciągu dnia a ich sen nocny skraca się z 11-13 godzin (3-5 lat) do 8-9 godzin (12-18 latków). Duża potrzeba snu w pierwszych miesiącach i latach życia jest jednak bardzo istotna w rozwoju każdego dziecka, o czym powinien wiedzieć każdy rodzic i opiekun.

Jako rodzice staramy się dbać o nasze dzieci jak najlepiej: wprowadzamy prawidłowe nawyki żywieniowe zgodnie z wytycznymi WHO, przebywamy przynajmniej 2-3 godziny dziennie na świeżym powietrzu i staramy się ograniczać szkodliwe rzeczy, takie jak słodycze, duża ilość bajek czy niebezpieczne zabawki. Stosunkowo niewiele jednak mówi się o śnie dziecka, który nadal jest dla rodziców dużym wyzwaniem, a dla naukowców nieustannie stanowi przedmiot badań. Ostatnie z nich wskazują, że niedobory snu u dzieci mają bardzo negatywne skutki, a problemy ze snem we wczesnym dzieciństwie czasem utrzymują się w późniejszych latach a nawet do wieku dorosłego.
Nasze dzieci śpią za mało, często przerywanym snem bądź mają trudności z samym zasypianiem. Nieprzespana noc odbija się również na samopoczuciu oraz humorze rodziców - płaczliwe, marudne i rozdrażnione dziecko to powód naszych frustracji, powątpiewania w siebie jako rodzica a nawet przygnębienia czy agresji. Na szczęście są osoby, które wiedzą dużo na ten temat, ciągle rozwijają swoją wiedzę w tym temacie i nieustannie pomagaja innym, sfrustrowanym rodzicom w rozwiązywaniu problemów, jakie stawia nam na drodze nieregularny bądź przerywany sen dziecka. Jedną z takich osób jest ekspertka Pampers Agnieszka Piotrowska "DobraNocka", która w najbliższy czwartek (24.01.2018) o godzinie 13:30 odpowie na wszystkie nurtujące pytania rodziców podczas LiveChat'u na naszym fan page'u SuperMamy.

Twoje dziecko ma problem z zasypianiem? Nie wiesz, czy nie przegrzewasz dziecka przez sen? A może zastanawiasz się, jak zadbać o odpowiednią higienę snu u swojego Maluszka? Zachęcamy do zadawania pytań ekspertce Pampers, Agnieszce - zarówno przez wiadomości prywatne, jak i podczas samego Live Chat'u. Serdecznie zaprasza producent pieluszek Pampers Active Baby i firma Szumisie.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz