Przegląd szumiących zabawek dla dziecka

W sklepach można przebierać wśród szumiących zabawek dla dzieci. Czy wszystkie z nich są bezpieczne?

szum

Nasi rodzice używali suszarek i odkurzaczy. Wiele z nas na pewno spokojnie zasnęłoby przy dźwięku suszarki i ten sen na pewno byłby spokojniejszy. Dzisiaj mamy całe półki sklepowe zawalone szumiącymi zabawkami. Ta moda na dobre wkroczyła do Polski. Najpopularniejsze z tych zabawek to Miś Szumiś i Wishbear. Czym się różnią? Którą zabawkę warto kupić? I czy szum w ogóle pomaga i czy aby na pewno nie zaszkodzi? Sprawdzamy!

Amerykańska Akademia Pediatrii wydała następujące zalecenia dla rodziców, którzy chcą korzystać z urządzeń generujących odgłosy:

  1. Umieść źródło szumu możliwie jak najdalej od dziecka;
  2. Ustaw urządzenie na możliwie najmniejszą głośność;
  3. Ogranicz czas działania szumu do minimum (korzystaj z automatycznego wyłącznika lub samodzielnie wyłączaj urządzenie, gdy dziecko zaśnie).

Mimo że producenci zapewniają o tym, że szumiące zabawki są w pełni bezpieczne, nauka nie do końca się z tym zgadza. Producenci zatajają maksymalną głośność zabawek, więc rodzice często nie dysponują wiedzą na ten temat, w związku z czym trudno jest im określać, czy zabawka jest w pełni bezpieczna dla dziecka.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz