Trening nocnikowania krok po kroku

Twoje dziecko jest już na tyle duże, że czas odzwyczaić je od pieluch. Ale jak to zrobić?

korzystanie z nocnika

Nauczenie dziecka korzystania z nocnika może wydawać się trudnym zadaniem, ale wcale nie musi takie być. Rodzice często poświęcają dużo czasu na zamartwianie się i zastanawianie, jak najlepiej nauczyć swoje dziecko korzystania z nocnika. Jednak jeśli dziecko jest na to gotowe, nie ma powodu do obaw.

Jak rozpocząć korzystanie z nocnika?

Trening korzystania z nocnika warto podzielić na 7 podstawowych i prostych kroków. Po wykonaniu ich, Twoje dziecko bardzo szybko pożegna się z pieluszką.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kama
2017-03-06 06:43:09

Dziękuję ofelia za poradę. Mały dostał strasznych zaparć i gdybym wcześniej nie przeczytała o dicopegu junior to zaczęłabym panikować. Na szczęście problem jest już zażegnany :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
makser
2017-05-29 09:28:26

my tez uzywalismy dicopeg junior bo nasz maluszek jak tylko widział nocniczek to sie tak stresował ze miał problem ze zrobieniem kupki,jednak od kiedy nie ma juz problemów z zaparciami widze ze juz po malutku zaczyna sie przyzwyczajac do swojej nowej toaletki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ofelia
2016-06-21 20:59:34

re: Trening nocnikowania krok po kroku

Bardzo dobre zalecenia i porady, sami je stosowaliśmy w większości, ale trzeba pamiętać żeby nie stresować dziecka i nie naciskać a jeśli dziecko ma zaparcia stosować odpowiednie środki jak dicopeg junior, bo jeśli sobie maluszek zakoduje że wypróżnienia są bolesne problem będzie się nasilał

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz