Uśmiech, który roztapia serce [ZDJĘCIA]

Każda z nas z wytęsknieniem czeka na pierwszy świadomy uśmiech swojego dziecka.

uśmiech dziecka

Każda młoda mama jest przekonana, że pierwsze uśmiechy dziecka to przejaw miłości skierowany do rodziców. Mimo tego, co mówią zarówno lekarze, bardziej doświadczone przyjaciółki, jak i teściowe, żadna z nich nie chce uwierzyć, że jest inaczej.

Prawda jest jednak dla młodych rodziców dość brutalna. Badania naukowe świadczą o tym, że pierwsze uśmiechy dziecka to zasługa przesuwających się w jelitach pęcherzyków gazu. Większość dzieci nie potrafi się śmiać w sensie społecznym i towarzyskim, dopóki nie ukończy 4-7 tygodni.

Nie jest jednak prawdą, że każdy uśmiech przed ukończeniem miesiąca to efekt tylko gazów. Taki uśmiech może również być oznaką zadowolenia. Dziecko może uśmiechać się, gdy zasypia, siusia lub gdy mama głaszcze je po policzku.

Każda mama rozpozna ten pierwszy, prawdziwy i wyjątkowy uśmiech. Kiedy go zobaczy będzie wiedziała, że jest on przejawem sympatii, miłości lub przywiązania. Podczas tego uśmiechu będzie śmiała się cała buzia dziecka, nie tylko usta.

Udowodniono, że dzieci, do których się dużo mówi, uśmiecha i przytula, zdecydowanie wcześniej i częściej się uśmiechają. Tak więc jeśli chcemy, by nasze dziecko się uśmiechało, uśmiechajmy się do niego! Dużo mówmy, opowiadajmy i okazujmy czułość, a maluszek szybko odwdzięczy się nam pięknym uśmiechem.

O tym, że uśmiech dziecka jest szczery i wyjątkowy, świadczą zdjęcia w naszej galerii, które warto zobaczyć!

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz