Weronika Rosati chwali się nowym domem na wakacje...

A internautki zarzucają jej noszenie Dziecka w wisiadle. Czy słusznie?

weronika rosati

Temat nosideł i wisiadeł jest ciągle gorącym tematem wśród młodych Mam. Wydaje się, że pod tym względem jest jeszcze niska świadomość wśród wielu z nich, mimo, że niemało mówi się o nich w mediach oraz na blogach parentingowych. Temat podgrzewają również celebrytki, w tym również zagraniczne (tak jak ostatnio Kylie Jenner), publikując nieustannie zdjęcia ze swoimi Maluchami noszonymi... w wisiadłach.

Tym razem na języki trafiła Weronika Rosati, która wrzuciła 2 zdjęcia ze swoim Dzieckiem w nosidełku, chwaląc się jednocześnie pięknym domem, który będą zamieszkiwać przez wakacje. Internautki jednak od razu dopatrzyły się nieprawidłowości w nosidle i zwróciły Aktorce uwagę, że to nie nosidło, a wisiadło, które nie wspiera prawidłowego rozwoju jej Maluszka. Niektóre nawet zaproponowały zmianę na chustę bądź poleciło nosidło z prawdziwego zdarzenia.

Przypominamy: czym jest wisiadło?

To nosidełko, w których mały człowiek nie ma szansy zaznać komfortu. Z zasady są zbyt usztywnione, z wąskimi pasami do noszenia i bardzo niewygodnym, wąskim paskiem między nóżkami Malucha. Wisiadła nie zapewniają prawidłowej, fizjologicznej pozycji dziecka. Cały ciężar ciała Malucha opiera się na kroczu, a jego kręgosłup nie jest odpowiednio podtrzymywany, co może zaburzać jego prawidłowy rozwój. Dodatkowo zwisanie niczym nie podpartych nóżek wpływa niekorzystnie na ułożenie stawów biodrowych.

A Waszym zdaniem to nosidło czy wisiadło?

 

AK

Źródło: dziecisawazne.pl/wisiadlo-nosidlo-ergonomiczne/

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz