Kiedy warto wybrać się z dzieckiem do psychologa?

Dorośli ludzie coraz częściej i coraz chętniej korzystają z pomocy psychologów. A co z dziećmi? Czy im też bywa potrzebna pomoc? Kiedy udać się z dzieckiem do psychologa?

psycholog

Psycholog dziecięcy to nie czarodziej i nie rozwiąże od razu wszystkich problemów. Nie pomoże też bardziej niż rozważna i uważna mama. Czasem jednak nie ma rady i trzeba udać się po pomoc do specjalisty. Kiedy pójść z dzieckiem do psychologa? Sprawdź!

O wizycie u psychologa lub psychoterapeuty warto pomyśleć, gdy z dzieckiem dzieje się coś, czego nie rozumiemy i jeśli widać, że ma kłopoty, w których nie umiemy mu pomóc. Taka decyzja nie oznacza konieczności podjęcia długotrwałej terapii. Często wystarcza jedna konsultacja, podczas której rozwiewa się wątpliwości rodziców i zaleca konkretne zachowania wobec dziecka. Każdy wiek dziecka rządzi się swoimi prawami, więc nie wybieramy się do specjalisty ani z ośmiomiesięczniakiem, który bije nas w twarz na „dzień dobry”, ani z dwulatkiem, który kładzie się na sklepowych półkach w ramach protestu, ani z nastolatkiem, który nie życzy sobie odwiedzin w jego pokoju.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz