Zabawy dla półtorarocznego dziecka i nie tylko

Oto kilkanaście pomysłów na proste zabawy dla najmłodszych!

zabawy z dzieckiem

Rodzice często myśląc o zabawie z dzieckiem, myślą o przykrym obowiązku. Większość z rodziców nie wie, w co się bawić z dzieckiem, a wszelkie dziecięce zabawy uważa za nudne. Badania wykazały, że rodzice narzucają sobie nierealistyczne wymagania dotyczące wspólnej zabawy, tymczasem to wcale nie musi być "tak trudne".

Zabawy edukacyjne dla 1,5 rocznego dziecka

Nie można zapominać, że zabawa istotna dla rozwoju dziecka i za wiele nie da, jeśli rodzic jest znudzony i niechętny. Mamy jednak dla rodziców, którzy nie lubią się bawić zabawkami ściągawkę - co robić z maluchem by fajnie spędzać czas. Ważne, by uświadomić sobie, że maluch nie potrzebuje, byś się z nim bawiła Barbie lub klockami, potrzebuje kilkanaście minut wspólnego czasu, który będzie tylko wasz - bez telefonów, telewizora, spędzonego na wspólnym robieniu czegokolwiek. Na pewno znajdziesz coś dla siebie:

1. Możesz dać dziecku kartkę i kredki, położyć je na podłodze koło kanapy  i od czasu do czasu coś mu narysować pytając co to jest. Choć kolorowanie czy malowanie nie jest jeszcze mocną stroną malca, półtoraroczny brzdąc poradzi sobie z malowaniem farmami za pomocą rączek, czy "mazaniem" kredką po dużoformatowej kolorowance.

2. Nie ma nic zdrożnego w zabawie z dzieckiem w aportowanie np. piłeczki,  chociaż to typowa zabawa dla piesków. Sprawdza się zawsze, gdy dzieci są małe. Możesz rzucać ją z kanapy, a dziecko będzie podbiegało i ją przynosiło. Możecie również rzucać, turlać, kopać i celować piłka do celu. Rewelacyjnie sprawdzają się różnego rodzaju piłki. Piłki z jeżykami także fantastycznie sprawdzą się do masażu. 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz