Zobaczyli, że ich 7-miesięczne dziecko ma w sobie coś strasznego

Rodzice zauważyli w dziecku strukturę przypominającą guz, ale początkowo to zignorowali.

Prinsa Rathavy

Komplikacje pojawiły się, gdy dziewczynka miała pięć miesięcy. Rodzice Prinsy Rathavy spostrzegli, że na jej ciele zaczyna rosnąć grudka.

- Rodzice dziecka zauważyli strukturę przypominającą guz, ale początkowo ją zignorowali. Stało się to, gdy dziewczynka miała pięć miesięcy. Ponieważ guzek rósł w alarmującym tempie, rodzice sprawdzili go w Barodzie, a potem przyszli do nas - mówi mówi dr Rakesh Joshi, kierownik wydziału chirurgii dziecięcej szpitala w Gujarat w Indiach.

Okazało się, że 7-miesięczne niemowlę urodziło się z płodem, który rósł wewnątrz niej. Jest to zjawisko tzw. "płodu w płodzie" (fetus in fetu). Anomalia jest tak rzadka, że na całym świecie zgłoszono tylko 200 przypadków. Formacja komórkowa spowodowana jest niepełnym oddzieleniem się bliźniąt. Rośnie i staje się wewnętrzną częścią zdrowego bliźniaka. Później tworzy zwapniałą, płodokształtną masę w obrębie jamy ciała noworodka lub niemowlęcia. W przypadku Prinsy, płód długości ok. 9 cm był umiejscowiony miedzy jelitami i nerkami.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz