19 niezbędnych gadżetów na przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Urodziny to okazja, którą każde dziecko powinno hucznie świętować w gronie swoich kolegów i koleżanek, pod opieką rodziców lub animatorów. W organizacji przyjęcia dla małego solenizanta pomocne mogą się okazać gadżety urodzinowe, których obecnie nie brakuje na rynku.

urodziny dziecka

Zaproszenia urodzinowe

Zanim jeszcze weźmiemy się za organizację przyjęcia urodzinowego, warto przygotować zaproszenia, które maluch wręczy swoim gościom. Oczywiście możemy kupić gotowe, z postaciami z bajek, w tęczowych kolorach i z wypisaną treścią, ale o wiele więcej radości — zarówno solenizantowi, jak i osobom, które zamierza zaprosić — sprawią te wykonane własnoręcznie. Wystarczy kolorowy, sztywny papier, pisaki, nożyczki i klej, by przygotować oryginalne zaproszenia urodzinowe. Jeśli poniesie nas wyobraźnia, możemy również użyć tkaniny, sznureczki, cekiny, wycinki z gazet, ususzone kwiaty i liście oraz inne skarby znalezione podczas spacerów po lesie. Dzięki temu każde ze stworzonych odręcznie zaproszeń będzie jedyne w swoim rodzaju, a nasz maluch będzie dumny z tego, że przygotował je samodzielnie lub z naszą drobną pomocą.

Balony urodzinowe, konfetti, serpentyny, girlandy

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka nie może obyć się bez dekoracji. Bez względu na to, czy organizujemy je w domu, czy w ogrodzie, przydadzą się balony urodzinowe, girlandy, konfetti i serpentyny. Możemy postawić na tradycyjne, kolorowe gadżety lub te sygnowane bohaterami ulubionych bajek malucha. Na rynku jest ogromny wybór dekoracji w niebanalnych kształtach. Balony urodzinowe w kształcie cyfr tworzących wiek solenizanta, girlandy układające się w powitalny napis dla gości, konfetti w finezyjnych kształtach, wystrzeliwane z pokaźnych tub czy serpentyny w sprayu to tylko niektóre z propozycji. Na cokolwiek się nie zdecydujemy, ważne, by było kolorowo i radośnie. W ten sposób sprawimy, że atmosfera na przyjęciu stanie się jeszcze bardziej magiczna.

Talerzyki, kubeczki, słomki, serwetki

Jeśli urodziny dziecka, to również tort, przekąski i słodkości! Podczas przyjęcia przydadzą się jednorazowe talerzyki, kubeczki, słomki i serwetki. Dzięki temu sprzątanie po urodzinach nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Wybór tego typu akcesoriów jest ogromny. Papierowe lub plastikowe talerzyki i kubeczki ozdobione są często bohaterami z modnych kreskówek czy filmów. Słomki mają niebanalne kształty lub doczepione ozdoby. Serwetki możemy ułożyć w ciekawe formy, przypominające fantastyczne kształty czy nawet origami. W sieci znajdziemy wiele filmów instruktażowych z inspiracjami, dzięki czemu już same przygotowania będą niezłą zabawą dla całej rodziny.

Świeczki, fontanny tortowe, ozdoby na tort, zimne ognie

Poza ozdobieniem miejsca, w którym odbędzie się przyjecie oraz urodzinowego stołu, ważne jest również, by sam tort wyglądał niecodziennie. Aktualnie bardzo modne są torty pokryte masą marcepanową, z której można stworzyć cuda — od ciasta w kształcie ulubionego bohatera dziecka, aż po figurki, które je ozdobią. Poza tym, na torcie koniecznie muszą znaleźć się świeczki. I tu mamy dowolność — albo postawimy na tradycyjne świeczki w ilości odpowiadającej wiekowi malucha, albo na świeczki w kształcie cyfr tworzących jego wiek. Poza tym, możemy ozdobić ciasto fontannami tortowymi, które odpalimy przed samym wniesieniem, by stworzyły piękną iluminację lub też zimnymi ogniami, pozwalającymi osiągnąć podobny efekt.

Czapeczki urodzinowe, opaski, rozwijane gwizdki i trąbki

Kolorowe, stożkowe czapeczki na gumce i rozwijane gwizdki, to poza balonami urodzinowymi absolutne must–have przyjęcia malucha. Możemy zastąpić je papierowymi koronami lub opaskami w kształcie uszu ulubionych zwierzątek oraz trąbkami, które pozwolą jeszcze głośniej świętować wielki dzień solenizanta. Podobnie, jak większość gadżetów, możemy nabyć je w sklepach stacjonarnych i internetowych lub przygotować samodzielnie z dzieckiem. Dzięki takim dekoracjom, solenizant i jego goście będą wyglądali i czuli się wyjątkowo.

Peruki, przebrania

Pozostając w tematyce gadżetów dla solenizanta i jego gości, możemy zorganizować nie tylko czapeczki czy opaski, ale również peruki, a nawet przebrania. Samodzielne ich stworzenie jest oczywiście możliwe, jednak czaso– i pracochłonne. O wiele szybciej zorganizujemy je, kupując lub wypożyczając gotowe. Jeśli nasz budżet nie pozwala na zapewnienie peruk lub przebrań dla dużej liczby gości naszego malucha, możemy zaproponować zorganizowanie imprezy tematycznej i w zaproszeniach poinformować pozostałe dzieci, by przybyły przebrane. Nie zapomnijmy tylko skonsultować swojego pomysłu z rodzicami pozostałych dzieci.

Gdzie kupić dekoracje i gadżety urodzinowe?

Wybór dekoracji i gadżetów urodzinowych w sklepach stacjonarnych jest bardzo mały. O wiele większy asortyment znajdziemy w internecie. Nieograniczona liczba wzorów, kolorów i kształtów pozwoli nam wybrać te, które najbardziej spodobają się naszemu maluchowi i jego gościom. W dodatku, kupując je w sieci, będziemy mogli znacznie zaoszczędzić. Balony i inne dekoracje urodzinowe, które wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka i uświetnią przyjęcie znajdziemy na stronie https://allegro.pl/kategoria/okazje-przyjecia-dekoracje-i-gadzety-88295.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz