10-latka urodzi dziecko. Nie pozwolono na aborcję

Los postawił rodzinę dziewczynki w sytuacji bez wyjścia.

gwałt na dziecku

Indiami wstrząsnęła sprawa 10-letniej dziewczynki wielokrotnie gwałconej przez dorosłego krewnego. Za którymś razem 10-latka zaszła w ciążę. Najgorsze jest to, że rodzina zorientowała się o stanie dziecka dopiero w 32. tygodniu ciąży i sąd orzekł, że przeprowadzenie aborcji tak późno może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia dziewczynki.

Ponieważ płód rozwija się prawidłowo, poród się odbędzie. Dziewczynka zostanie poddana operacji cięcia cesarskiego, a dziecko, które się urodzi, będzie od razu oddane do adopcji. Mała nie ma pojęcia, że jest w ciąży, ponieważ powiedziano jej, że dolegliwości, które odczuwa są spowodowane kamieniem w żołądku. Dlatego, skoro ani przez chwilę nie zobaczy dziecka, nie będzie nawet wiedziała o jego istnieniu. Gwałciciel został już oddany pod sąd.

To się dzieje naprawdę...

Ta przerażająca historia miała miejsce tysiące kilometrów od nas, przez co wydaje się, że podobna sytuacja nie mogłaby zdarzyć się u nas. Tymczasem według statystyk ilość gwałtów w Polsce niczym nie ustępuje tej w Indiach. Pytanie, o ilu gwałtach nikt się nigdy nie dowie... Z tego wniosek, że owszem, taka historia mogłaby też zdarzyć się w Polsce.

Obecne polskie prawo aborcyjne zezwala na aborcję do 10. tygodnia ciąży. Może być ona przeprowadzona w sytuacji zagrożenia życia matki, ciężkiego upośledzenia płodu, jeśli ciąża jest efektem czynu zabronionego (gwałtu lub kazirodztwa), albo ciężarna jest w bardzo młodym wieku. Z tego wniosek, że pomimo młodego wieku i bycia ofiarą gwałtu, 10-letnia dziewczynka w Polsce także musiałaby urodzić, gdyby jej rodzina dostrzegła ciąże dopiero w ostatnim trymestrze. Nie mam tu na myśli krytyki prawa aborcyjnego, chciałam tylko zaznaczyć, że zaawansowanej ciązy nie usuwa się w większości państw na świecie i to nie tylko ze względów etycznych, lecz także przez wzgląd na bezpieczeństwo ciężarnej.

Niestety, są na tym świecie sytuacje, z których nie ma dobrego wyjścia. Jedną z nich jest szokujący przypadek hinduskiej dziewczynki. Ciągle jest zbyt mało fundacji zajmujących się ofiarami przemocy seksualnej i takich, które byłyby w stanie wbić do głów społeczeństwa, jak straszne jest to wykroczenie.

zg

 

Komentarze (6)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-08-10 10:08:54

Portal " super mamy " wspiera aborcje ??? Przeciez to " zabieg " pozwalający na nie bycie " super mamą " porażka na całej linii...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Stokrotka
2017-08-10 10:46:51

Kto tutaj popiera aborcję? Gdzie tak jest napisane??????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Redakcja SuperMamy
2017-08-10 10:53:24

do Anonima

Jak można z tego, co napisane zostało w tym artykule wyciągnąć wniosek, że portal Supermamy popiera aborcję?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anbhur
2017-08-09 22:17:48

Żałość

aborcja powinna być legalna i tyle, ale moraliści i lewacy musza rzadzić inaczej by nie byli soba, ptfu!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-08-10 09:16:07

w 8 miesiącu?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-08-11 11:13:34

No, akurat "lewacy" są ZA aborcją. Ale tak to już jest jak ktoś próbuje popluć jadem nie za bardzo rozumiejąc znaczenie wypowiadanych słów. Porażka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz