12 mam pozuje nago w swoim `perfekcyjnie nieperfekcyjnym` poporodowym ciele

Przeczytaj o genialnym projekcie pewnej mamy i zobacz zdjęcia!

Neely Ker-For

Tak też się czasem zdarza: jesteś w upragnionej ciąży, rodzisz dziecko, ale kiedy po tym wszystkim patrzysz w lustro, nie rozpoznajesz już kobiety, którą byłaś. Z jednej strony jesteś bardzo szczęśliwa z powodu pojawienia się na świecie maleństwa, ale też ciężko pogodzić Ci się ze zmianami. Tak też było z naszymi bohaterkami.

Po urodzeniu dwójki dzieci, Neely Ker-Fox ze stanu Georgie’a w USA uświadomiła sobie, że nie rozpoznaje swojego ciała. Drugi poród zakończył się przepukliną pępkową i spowodował rozstępy, które trudno było zniwelować. Zamiast użalać się nad wyglądem swojego ciała, dała się pochłonąć całkowicie swojej pasji – fotografii. Postanowiła stworzyć projekt pokazujący `mankamenty` poporodowego ciała kobiecego jako piękne. Nadała swojemu projektowi tytuł (w bezpośrednim tłumaczeniu z języka angielskiego) `Perfekcyjne Nieperfekcje`.

W maju, w weekend poprzedzający dzień matki, Neely umieściła ogłoszenie w internecie, że szuka ochotniczek do sesji zdjęciowej. Szesnaście kobiet pojawiło się w jej studio razem z dziećmi. Neely przeprowadziła dwie 12-godzinne sesje, sfotografowała siebie i inne kobiety nago, pokazując rozstępy poporodowe, cellulit i inne `skazy` w obiektywie aparatu.

Neely nie ulepszała zdjęć w Photoshopie, nie zmieniała ich w żaden sposób, tylko naturalne umieściła internecie. Odzew był zdecydowanie pozytywny. Było bardzo wiele maili i wiadomości, nie tylko do Nelly, ale również do uczestniczek sesji, że były bardzo dzielne i odważne. Inne kobiety opowiadały swoje historie.

Dla Neely ten projekt jest dowodem na to, że sztuka i fotografia potrafią wyleczyć z kompleksów. Jeśli kobiety podczas sesji fotograficznej mogą się ich pozbyć, to inni też. Kobiety mają skłonność do tego, aby uważać siebie za ofiary i wstydzić się swojego ciała i siebie. Jednak każdy, kto stanąłby przed obiektywem aparatu, nieważne, stary czy młody, jakiejkolwiek rasy i orientacji seksualnej, znalazłby akceptację siebie i swojego ciała. Wszyscy czasem tracimy pewność siebie i jesteśmy bardzo podatni na zranienia, chyba najbardziej dotyczy to kobiet, które zostały mamami.

Zobaczcie niezwykłe wyniki tej sesji na następnych stronach i przeczytajcie, co o sesji fotograficznej mówiły modelki Neely.

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-06-13 13:49:22

re: 12 mam pozuje nago w swoim `perfekcyjnie nieperfekcyjnym` poporodowym ciele

obrzydliwe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
"(
2015-06-13 00:14:02

re: 12 mam pozuje nago w swoim `perfekcyjnie nieperfekcyjnym` poporodowym ciele

co to sie wyprawia na tym swiecie, zeby normalne babki byly nazywane nieperfekcyjnymi. w takim razie te poprawione w photoshopie "anorektyczki" są pekfekcyjne? brak słów...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
szszsz
2015-06-12 20:44:31

xxx

Sme zdrowe piękne kobiety, nie wiem co autor miał na myśli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-06-12 16:57:02

re: 12 mam pozuje nago w swoim `perfekcyjnie nieperfekcyjnym` poporodowym ciele

Dziwię się, że piszecie w nagłówku o "nieperfekcyjnym" ciele. Zdjęcia są piękne, kobiety są piękne i ich dzieci również. Kto jak kto, ale te panie nie powinny mieć powodów do kompleksów!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-06-12 17:37:37

i nikt nie jest nago ....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz