15 faktów, które doświadczone mamy chcą przekazać tym świeżo upieczonym

Macierzyństwo to sprawa niełatwa. Dlatego zawsze miej na uwadze to, co podpowiadają Ci doświadczone mamy.

doświadczona mama

Ktoś kiedyś powiedział, że bycie mamą jest jak wchodzenie na szkolną stołówkę. Te najlepsze, które bez problemu dają radę się rano dobrze ubrać, umyć zęby i uczesać włosy, siedzą razem. Przy kolejnym stoliku siedzą mamy, które karmią piersią. Matki karmiące mlekiem modyfikowanym siedzą razem, po drugiej stronie pomieszczenia. Trenerki snu wymieniają się historiami przy osobnym stoliku. Zwolenniczki wspólnego spania spożywają posiłki same, a mamy preferujące rodzicielstwo bliskości jadają przy stole w rogu, z dziećmi w chuście. Każda czeka na przybycie nowej mamy, którą będzie można obgadać i wytknąć jej wszystkie błędy.

Porównanie to nie jest zbyt trafne, ponieważ mamy z reguły nie pamiętają, kiedy ostatni raz jadły ciepły posiłek. A po drugie, kiedy dostają okazję do wypowiedzenia się, nie marnowałyby jej na obgadywanie innych. Szkoda czasu.

Kiedy doświadczona mama widzi początkującą mamę, ogarnia ją nostalgia. Daleko jej do osądzania. Była przecież kiedyś w tym samym miejscu i zmagała się z takimi samymi problemami. Co z perspektywy czasu może powiedzieć?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz