31 stycznia - Międzynarodowy Dzień Przytulania (PIĘKNE ZDJĘCIA)

Korzyści płynące z przytulania są niezmierzone!

a

Przytulanie jest wspaniałe! Poprawia nastrój i podnosi odporność organizmu. Naszym dzieciom pomaga zdrowo się rozwijać. To dlatego WHO zaleca przytulanie od pierwszych chwil życia w kontakcie "skóra do skóry" mamy i nowo narodzonego maluszka.

Psychologowie dowiedli, że osoby które często okazują innym uczucia i same doświadczają czułości, są szczęśliwsze. Badania pokazują, że dzieci, które były rzadko przytulane w dzieciństwie, w dorosłym życiu przejawiają dwie skrajne postawy - albo w ogóle nie są zdolne do okazywania uczuć, albo robią wszystko, by zaznać odrobiny uwagi i czułości ze strony drugiego człowieka, nierzadko naiwnie pakując się w toksyczne związki.

To nietypowe święto, wymyślone, a jakże, w USA, obchodzone jest od lat '80 ubiegłego wieku (gdzieniegdzie także 24 czerwca). Wymyślił je ktoś, kto zauważył, że ludzie mają problem z publicznym okazywaniem uczuć.

Dlatego pamiętając o tym, przytulajmy się! Przytul dziś swojego partnera, swoje dzieci, swoją siostrę i rodziców. Naszym zdaniem, Międzynarodowy Dzień Przytulania powinien być zawsze dniem wolnym od pracy!

Dalej zobacz piękne zdjęcia, po obejrzeniu których z pewnością od razu pobiegniesz kogoś przytulić.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz