W Warszawie 3-latek wypadł z okna na ósmym piętrze!

Mimo długiej reanimacji dziecko zmarło. Jak mogło dojść do takiej tragedii?

bezpieczeństwo

25 kwietnia doszło do tragedii na warszawskim Ursynowie. Trzyletni chłopiec wypadł z okna mieszkania na ósmym piętrze. Chłopiec upadł nie na ziemię, a na zadaszenie nad wejściem do klatki schodowej, co utrudniło akcję ratunkową. Strażacy, którzy przybyli jako pierwsi na miejsce zdarzenia mieli problem z dotarciem do malucha. Chłopiec dawał oznaki życia, był nieprzytomny, ale oddychał. Gdy maluch trafił pod opiekę zespołu pogotowia ratunkowego, nastąpiło pogorszenie stanu. Mimo długiej reanimacji dziecko zmarło.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w chwili zdarzenia matka dziecka była w mieszkaniu. Kobieta była trzeźwa.

Dlaczego dzieci się na wszystko wspinają? Więcej >>>

To kolejny taki wypadek w krótkim odstępie czasu. Na początku kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim z szóstego piętra spadła pięciolatka. Dziewczynka doznała poważnych obrażeń. W ciężkim stanie została przewieziona do gorzowskiego szpitala.

Jak się okazało, gdy doszło do zdarzenia, matka była poza mieszkaniem i szukała psa, który wybiegł z domu. Kobieta została przebadana na zawartość alkoholu we krwi - miała 0,8 promila. W mieszkaniu przebywało jeszcze drugie, 3-letnie dziecko. Podczas przesłuchania kobieta przyznała, że wyszła z mieszkania, a dzieci zamknęła w pokoju, drzwi balkonowe także miały być zamknięte.

Matce pięciolatki prokuratura postawiła zarzut nieumyślnego narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia. Grozi jej do roku więzienia.

Kochane Mamusie, pamiętajcie o braku zaufania do dziecka. Dziecko potrzebuje ruchu i jest ciekawe świata, ale przede wszystkim nie jest świadome zagrożeń. Okna bezwzględnie powinny być zabezpieczone blokadami uniemożliwiającymi dziecku samodzielne ich otwarcie. Zrezygnujmy też z ustawiania w ich okolicach foteli, szafek i innych sprzętów, które zachęcą ciekawskiego szkraba do wspinania się na parapet.

Jakie niebezpieczeństwa czyhają w domu na malucha? Więcej >>>

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz