4-latek topił się w basenie. Jest w śpiączce [VIDEO]

W lecie częściej spędzamy czas nad wodą i powinniśmy być szczególnie uważni. Z wodą nie ma żartów!

utonięcie

4-letni chłopiec razem z rodzicami, rodzeństwem i dziadkiem przyjechał z Warszawy na basen do Uniejowa. Niestety ta rodzinna wycieczka zakończyła się tragicznie. Chłopczyk zaczął nagle się topić, dziecku pomógł mężczyzna, który przepływał obok. Mimo reanimacji chłopiec nie odzyskał przytomności. Dziecko zostało prewiezione do szpitala w Łodzi. 4-latek został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Sprawę wyjaśni policja. Aktualnie funkcjonariusze sprawdzają monitoringi, by wyjaśnić, czy chłopcu zapewniono odpowiednią opiekę. Bliscy chłopca oraz ratownicy zostali sprawdzeni na obecność alkoholu - byli trzeźwi.

Tego dnia na basenie było bardzo dużo ludzi, ale administrator basenu zapewnia, że ze strony obiektu nie było zawinienia. To pierwszy taki przypadek na miejscowym kompleksie basenów.

Policja ostrzega

Policja apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw nad wodą. Rodzice powinni wybierać jedynie miejsca przeznaczone do kąpieli, ze ściśle określoną głębokością i zabezpieczone przez ratowników. Do takich kąpielisk należą baseny, ale i jeziora, stawy, zalewy, czy rzeki z wydzielonymi i nadzorowanymi kąpieliskami.

Jednym z częstych letnich urazów są urazy głowy i kręgosłupa wynikające ze skoków na płytką wodę. W czasie zabaw w wodzie absolutnie niedopuszczalne jest podtapianie, przytrzymywanie głowy kolegi pod wodą, popychanie, wrzucanie do wody tych, którzy nie mają ochoty na kąpiel czy namawianie i prowokowanie słabiej pływających do wypraw na głęboką wodę.

Pamiętaj, że do wody najwcześniej można wejść po 30 minutach od zjedzenia posiłku. Aby uniknąć tzw. wstrząsu termicznego, należy stopniowo obniżać temperaturę ciała i zbliżać ją do temperatury wody.

Przy korzystaniu z kajaków, łódek, czy rowerów wodnych nie zapomnij o kapoku!

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

aleks
2017-06-13 18:40:00

a co z rodzicami dziecko samo plywalo gupota starych

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ania
2017-06-13 18:33:27

gdzie byli rodzice jak mozna dziecko zostawic samo w basenie i to 4latka !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz