5 razy postawiono złą diagnozę - dla dziecka koniec był tragiczny... [FOTO]

Dwulatek chorował zaledwie 5 dni. Matka ostrzega innych rodziców.

Courtesy Kayla Dunham

Dwuletni Grayson Dunham zmarł wskutek zakażenia E.coli, teraz jego mama dzieli się swoją historią, by ostrzec innych rodziców. "To jest największy koszmar rodziców" napisała Kayla Dunham "On nigdy nie chorował ... Jak myślisz o rzeczach, jakie się dzieją, myślisz o poważnych chorobach jak rak, albo o wypadku samochodowym, ale nie o E. coli"

Dziecko z dnia na dzień poczuło się źle, maluch zaczął wymiotować i miał biegunkę. Lekarz nie potrafił znaleźć przyczyny i założył, że to grypa żołądka. Z czasem pojawiły się bóle brzucha i krew w kale.

Chłopczyk był 5-krotnie diagnozowany, zanim padła właściwa diagnoza. Zespół hemolityczno-mocznicowy wielonarządowy (HUS) to zespół chorobowy występujący głównie u niemowląt i małych dzieci, przebiegający z hemolizą erytrocytów, trombocytopenią i będący najczęstszą przyczyną ostrej niewydolności nerek u dzieci. HUS może stanowić zagrożenie dla życia dziecka, a także prowadzić do długotrwałych problemów ze zdrowiem. Śmiertelność dzieci z HUS jest mniejsza niż 10%. HUS może być wywołany przez E.coli.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz