5 rzeczy, których mamy nigdy nie powinny publikować w sieci

Jakie są granice publikowania rodzinnych historii w internecie?

bezpieczeństwo dzieci w sieci

Jeśli na Twojej stronie główniej na Facebooku dominują nowe powiadomienia na temat ciąży, porodu, połogu, wychowania i pielęgnacji dzieci, to znaczy, że jesteś położną lub mamą. Ale nawet Ty masz czasem dość pewnych publikowanych przez inne mamy zdjęć lub postów. Melanie Abrahams, redaktorka czasopisma dla rodziców „American Baby”, spisała listę rzeczy, które nigdy nie powinny być publikowane w Internecie. Melanie przyznaje, że jej życie zawodowe bardzo mocno przeplata się z życiem osobistym. Jej czytelniczki zapraszają ją do grona swoich internetowych znajomych, piszą do niej wiadomości prywatne. Każdego dnia jedna trzecia wszystkich nowych postów, jakie docierają na jej konto na Facebooku jest związana z ciążą i z wychowaniem dziecka. Codziennie pojawiają się informacje lub zdjęcia, których Melanie wolałaby nie widzieć. Pewnego dnia jej sfrustrowanie doszło do granic wytrzymałości i zapytała swoje czytelniczki, co je irytuje w postach innych mam, publikowanych w różnych serwisach społecznościowych. Kobiety wymieniały najczęściej 5 rzeczy:

1. Zdjęcia z porodu 

Powiedzenie „krew, pot i łzy” wielu osobom może kojarzyć się z porodówką. I jest to słuszne skojarzenie, o czym doskonale wie każda kobieta, która tam była. Nie ma nic bardziej irytującego, niż naturalistyczne zdjęcie znajomej z porodu, zdjęcie, na którym oprócz noworodka widać krew i łożysko: „Ktoś opublikował zdjęcia swojego nowonarodzonego dziecka i łożyska leżącego pod prysznicem!"  - oburzyła się pewna mama z Arizony. Najpiękniejsze z porodu jest dziecko, nic więcej nie warto udostępniać znajomym.

2. Słodka kupka dziecka

Każda mama dobrze wie, że kupka niemowlaka ląduje nie tylko w pieluszce. Zdarza się, że maleństwo zrobi na przewijak, nam na ubranie, na ręcznik do kąpieli, czasem mamy resztki tej słodkiej kupki we włosach. Czasem kupa wypływa z pieluchy każdą możliwą stroną. Bywa, ale czy od razu takie zdjęcie powinno znaleźć się na Facebooku?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz