8 zasad prawidłowego karmienia piersią

Pamiętaj, że nawet jeżeli początki bywają trudne, nie należy się poddawać!

karmienie

Nieważne jest to, czy w Twojej rodzinie matki karmiły piersią. Niezdolność do karmienia piersią nie jest dziedziczna. Nie ma znaczenia także rozmiar Twoich piersi. Pamiętaj, że najważniejsze są chęci.

Jak poradzić sobie z nawałem pokarmu?

Nawał to nagłe zwiększenie ilości pokarmu. Jeśli się pojawi najlepiej ograniczyć spożywanie płynów i jak najczęściej karmić dziecko. Odciąganie pokarmu laktatorem nie ma większego sensu, bo im więcej go odciągniesz, tym więcej się go pojawi. Przed karmieniem warto wziąć ciepły prysznic albo lekko odciągnąć pokarm, żeby ułatwić dziecku ssanie. Po karmieniu zrób sobie zimne okłady albo przyłóż liście białej kapusty.

Czy moje mleko wystarczy dziecku?

Nie ma potrzeby dokarmiania malucha, jeśli nie zadecyduje o tym lekarz. Mleko może wydawać Ci się za chude, ale im dłużej karmisz dziecko tym pokarm staje się treściwszy i gęstszy. Nie martw się jeśli Twój malec wygląda szczuplej niż inne dzieci w jego wieku. Powinien przybierać na wadze przynajmniej 500 g miesięcznie. Jeżeli dziecko częściej dopomina się jedzenia w nocy, a jego mocz się zmienia być może problemem jest odwodnienie. Wówczas maluszkowi karmionemu piersią warto podać wodę dla niemowląt, jak np. Mama i ja. Z pewnością nie zaburzy to cyklu karmienia, natomiast smyk szybciej nauczy się przesypiać noce.

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-11-30 20:08:37

Jestem młodą mamą i tyle jeszcze muszę się nauczyć. Staram się korzystać z porad doświadczonych koleżanek, ponieważ zawsze się sprawdzają. Lubię wspomniany produkt do picia, jest smaczny i pomaga karmiącym kobietom.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mążowa
2018-09-01 10:14:10

Mnie bardzo martwiło to, że pokarmu miałam mało i widziałam, że Córka traci na wadze. Strasznie mnie to stresowało i zdecydowanie nie pomagało w laktacji. Mąż mi kupił lactosan mama, rozkręcający produkcję mleka, a dzięki zawartości melisy, delikatnie mnie też uspokajał i pomagał lepiej wyspać. I kiedy spokojniejsza podeszłam do kolejny karmień sytuacja zaczęła się poprawiać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz