Dzielna mama walczy, by na nowo stanąć na nogi [ZDJĘCIA]

Dwa złamania nogi sprawiły, że Pani Agnieszka trafiła na wózek inwalidzki.

Agnieszka Koźbielak

Pani Agnieszka Koźbielak to 32-letnia żona i mama małej Zuzi. Tak jak inni rodzice chciałaby z córeczką robić wszystko: biegać po parku czy jeździć na rowerze, ale ogranicza ją bezlitosna choroba. Już jako mała dziewczynka Pani Agnieszka przestała być aktywnym dzieckiem. Nie brała udziału w zabawach ruchowych i nie biegała na przerwach. Przez lata starano się znaleźć przyczynę tego stanu, wykonując po drodze niepotrzebne i szkodliwe zabiegi operacyjne.

Pani Agnieszka przeszła operację ścięgna Achillesa i zabieg wydłużenia mięśni kulszowo-goleniowych. Ten drugi okazał się fatalny w skutkach, a stan zdrowia Pani Agnieszki uległ znacznemu pogorszeniu. Nie mogła swobodnie wchodzić po schodach i męczyła się wykonując najprostsze czynności. Ostatecznie w szkole średniej postawiono w końcu diagnozę: dystrofia obręczowo-kończynowa. Rozpoczęto leczenie i rehabilitację, a Pani Agnieszka w końcu zaznała szczęścia – wyszła za mąż i urodziła córeczkę Zuzię.

Wszystko zmieniło się, gdy Pani Agnieszka dwukrotnie złamała nogę. Oba złamania miały miejsce podczas rehabilitacji i dotyczyły tej samej kończyny. Od tego czasu jej życie nie przypomina tego sprzed urazu. Pani Agnieszka jest przykuta do wózka inwalidzkiego, bo nie może chodzić. Szansą na powrót do zdrowia i sprawności jest terapia komórkami macierzystymi. Jest to eksperymentalna metoda, ale jedyna, która może pomóc Pani Agnieszce znów stanąć o własnych nogach. Dzielna mama ma silną wolę walki, ale powrót do sprawności uniemożliwiają jej koszty tej innowacyjnej terapii.

Możemy pomóc Pani Agnieszce w powrocie do zdrowia i sprawić, by na nowo cieszyła się z życia. Więcej informacji o Pani Agnieszce i możliwościach wpłaty można znaleźć na stronie Siepomaga.

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz