Wielokrotnie nagrodzony krótkometrażowy film pokazuje, jak otoczenie niszczy naszą kreatywność [VIDEO]

Jego przekaz jest prosty: podążaj za głosem serca, marzeniami i rób to, co kochasz!

Alike

„Alike” to projekt madryckich animatorów, Daniela Martineza Lara i Rafaela Cano Mendeza, którzy pracowali nad nim 4 lata. 8-minutowy filmik nie ma dialogów. Głównym środkiem przekazu jest obraz, który opowiada historię o ojcu i synu. Copi codziennie pakuje synowi plecak do szkoły i obserwuje, jak z każdym dniem kreatywny i uśmiechnięty Paste staje się tak jak reszta jego rówieśników, blady i bezbarwny. Dostosowuje się do wymagań otoczenia, zamiast rozbudzać swoją wyobraźnię i podążać za marzeniami.

Współczesne społeczeństwo mówi nam, że powinniśmy dobrze się uczyć i ciężko pracować. Mając własne dzieci przekazujemy im ten schemat nie zastanawiając się, czy to aby na pewno właściwa droga. To niekończący się cykl, który nie pozostawia miejsca na wyobraźnię i kreatywność. „Alike” pokazuje co dzieje się, gdy pozwolimy, by często nudna codzienność zawładnęła naszym życiem. Rodzicom z kolei uświadamia, że ważne jest, by pozwolić dzieciom na obranie własnej drogi, wyłamanie się ze schematu.

Dotychczas film zdobył łącznie 69 nagród na różnych festiwalach. Jego przekaz jest prosty: podążaj za głosem serca, marzeniami i rób to, co kochasz.

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz