Joga dla świeżo upieczonych tatusiów - te rysunki autorstwa pewnego młodego ojca bawią do łez! [GRAFIKA]

Rodzicielstwo nie zawsze jest łatwe i przewraca życie do góry nogami, ale przynosi wiele radości, uśmiechu i niesamowitych przeżyć.

rysunki Allen Shaw drawings

Chociaż mama jest najważniejszą osobą w życiu każdego maluszka, dzieciństwo bez taty byłoby nudne. To tatusiowie zapewniają swoim pociechom najpiękniejsze wspomnienia z pierwszych lat życia, jednak to dla nich pojawienie się dziecka jest najbardziej stresujące. W przypadku mam istnieje coś takiego jak instynkt macierzyński. Kobiety są stworzone do posiadania dzieci i wiele czynności wykonują odruchowo, jakby już od urodzenia wiedziały, jak należy zajmować się maluszkiem. Dla tatusiów to wszystko jest zupełnie nowe. Dzięki noszeniu dziecka przez 9 miesięcy pod sercem, kobiety łączy z maluszkiem wyjątkową więź. W przypadku mężczyzn brakuje takiej relacji i potrzeba czasu, by się ona pojawiła. Oprócz tego każdy dorosły mężczyzna po staniu się ojcem czuje presję, by zapewnić swojej rodzinie wszystko to, co najlepsze. Przyzwyczajony do braku odpowiedzialności za bezbronną istotę, z dnia na dzień musi stanąć na głowie, by mamie i maluszkowi niczego nie brakowało.

Świeżo upieczeni tatusiowie są nieraz bardziej przerażeni, niż mamy. Nagła zmiana życia o 180% przytłacza ich, a zupełnie nowe obowiązki wydają się być nie do pojęcia. To co każdej mamie przychodzi z łatwością, tatusiom idzie o wiele oporniej. Allen Shaw to właśnie jeden z tatusiów, który dopiero uczy się, jak wygląda życie z dzieckiem. Narodziny córeczki sprawiły, że jego codzienna rutyna zmieniła się, a mężczyzna każdego dnia zdobywał nowe umiejętności. Zaczął nazywać je asanami, a swoją nową codzienność – jogą dla świeżo upieczonych ojców. By w zabawny sposób udokumentować zupełnie nowe dla siebie doświadczenia, postanowił je ilustrować. Jego rysunki tylko potwierdzają, że rodzicielstwo nie zawsze jest łatwe i przewraca życie do góry nogami, ale przynosi wiele radości, uśmiechu i niesamowitych przeżyć.

Na następnych stronach zobacz, jak wygląda codzienność każdego młodego taty! >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz