Antoś boi się ciemności. Pomóżmy mu włączyć światło!

Diagnoza Antosia spędza sen z powiek przestraszonym rodzicom.

Antoni Rudzki

2,5-letni Antoś Rudzki to szczęśliwy i uśmiechnięty chłopiec. Otoczony miłością oddanych rodziców nie zdaje sobie sprawy, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo. Kilka tygodni temu został zdiagnozowany z siatkówczakiem obuocznym. To wewnątrzgałkowy nowotwór złośliwy oka, który pojawia się bardzo rzadko. Rocznie na milion przypadków tylko 4 dotyczą tej groźnej choroby.

Diagnoza Antosia spędza sen z powiek przestraszonym rodzicom. Żaden z lekarz w Polsce nie jest w stanie pomóc dziecku. Jedynym ratunkiem jest kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Jeden z tamtejszych lekarzy zobowiązał się do wyleczenia obu oczek Antosia. Na przeszkodzie stoi jednak astronomiczna kwota – pół miliona złotych, którą trzeba zebrać do 26 marca.

Jednak rodzice Antosia, Tadeusz i Joanna Rudzcy mogą liczyć na oddanych przyjaciół. Zorganizowali oni akcję #BOJESIECIEMNOSCI, która ma na celu zebranie środków na leczenie chłopca w USA. Do promocji zbiórki przyłączyli się znani w Polsce aktorzy, m.in. Katarzyna Zielińska czy Katarzyna Bujakiewicz oraz były Premier, Kazimierz Marcinkiewicz. Najbliżsi chłopca mają nadzieję, że w niewiele ponad miesiąc uda im się zebrać potrzebną kwotę i uratować synka.

Niewiele osób potrafi sobie wyobrazić, co czują rodzice Antosia. Od dnia diagnozy ich życie jest pełne strachu i bólu oraz bezsilności. Możemy to jednak zmienić! Wystarczy niewielka wpłata, by w ich sercach na nowo pojawiła się nadzieja.

Więcej informacji o Antosiu i możliwościach pomocy można znaleźć TUTAJ.

kp

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Uwaga to oszustwo
2017-07-09 09:24:23

Kochani, uważajcie na oszustwo roku! :( W związku z domniemaną zbiórką na domniemanego Antosia Rudzkiego ... :( - rozsyłaną przez facebooka i messengera od znajomego do znajomego bez żadnej weryfikacji. Dla mnie było podejrzane od początku. Podejrzanie mało danych, dziecko nie wiadomo skąd, szpital lub lekarz opiekujący nie podani, totalna ściema.... Mnóstwo ludzi zostało wkręconych, w tym sławni celebryci, aktorzy, dziennikarze i sportowcy... :( Oszukani Lewandowscy i w ... ielu wielu innych - Golec uOrkiestra, Maciej Orłoś, ... Sprawdźcie oświadczenie siepomaga o oszustwie na ich Facebooku. Uzbierano ponad 500 tys zł ale na szczęście została już zablokowana, może uda się aby środki wróciły do oszukanych darczyńców. Bardzo dziwi mnie już totalnie to, że akcja toczy się już ponad 4 miesiące - od lutego i dopiero dzisiaj wyszło na jaw.. :/ Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sylwia
2017-07-09 02:17:21

Miała Pani rację... Najprawdopodobniej to oszustwo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kobieta
2017-02-22 11:47:14

Ta zbiórka wygląda mi na oszustwo. Żadne dziecko, które zbierało na leczenie nie zbierało takiej kwoty. Każde miało kosztorys z NY. Kosztorys był po badaniu w PL. A tu jest jedno zdjęcie i imię i nazwisko. Nawet opis choroby nie brzmi wiarygodnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz