Australijskie mamy pokazują piękno karmienia piersią [ZDJĘCIA]

`Chcę, żeby mamy czuły się dobrze, karmiąc piersią swoje dzieci.`

karmienie piersią

Australijski Projekt Karmienia Piersią to inicjatywa, która ma na celu szerzenie świadomości na temat korzyści płynących z karmienia piersią i podkreślanie piękna tej czynności. Dodatkowo jego zadaniem jest zakorzenienie w społeczeństwie akceptacji dla długiego karmienia piersią, które ma wiele korzyści zdrowotnych oraz wyeliminowanie negatywnego postrzegania karmienia piersią w miejscach publicznych.

Inicjatorką projektu jest Sarah Murnane. „Rozpoczęłam tej projekt z kilku powodów. Po pierwsze wierzę, że karmienie piersią to najpiękniejszy, naturalny akt, którego może doświadczyć mama i jej dziecko. Chcę również zminimalizować fakt piętnowania matek karmiących w dzisiejszym społeczeństwie. Kolejnym powodem jest uświadomienie ludzi na temat korzyści płynących z karmienia piersią. Ponadto, poprzez zdjęcia grupowe chcę uwiecznić naszą solidarność, bez względu na to gdzie karmimy i czy robimy to same, czy nie.” – wyjaśnia fotografka.

Australijski projekt nie jest jedynym na świecie. My również mamy podobną inicjatywę – The Milky Way, autorstwa Elwiry Radunc i Joanny Ożgo. Ostatnio do projektu dołączyły słupskie mamy - które karmiąc piersią pozowały do zdjęć w miejskim ratuszu.

Zobacz galerię zdjęć australijskich mam!

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz