Aż 90% dzieci z tym schorzeniem jest zabijane, zanim się narodzi! [ZDJĘCIA]

Być może, gdyby rodzice wiedzieli, że ich dzieci, które zamierzają abortować, mogłyby być kilka centymetrów wyższe, pozwoliliby im żyć.

Kenadi Jourdin-Bromley

Testowany jest eksperymentalny lek, który mógłby pomóc w leczeniu karłowatości. Medykament pozwoliłby na wydłużenie kości dzieci, ale spotkał się ze sceptycznym nastawieniem ludzi, którzy reprezentują dzieci chore na karłowatość.

Chelley Martinka i inni rodzice dzieci borykających się z achondroplazją twierdzą, że nie mają zamiaru podawać swoim dzieciom zastrzyków, które pomogłyby w wydłużeniu ich kości. Dodają również, że nie zmienią zdania nawet, jeśli lek będzie przynosił skutki, na co wskazują jego wczesne badania. Chelley ma córkę Adelaidę, która choruje na karłowatość.

„Moja córka jest bardzo inteligentna, radosna, bardzo kochająca. Nie muszę prosić o nic innego- coś powierzchownego - dodanie jej kilku centymetrów. To śmieszne.” – zapewniła Chelley.

12-letnia Kenadi Jourdin-Bromley mierzy niecały metr, a waży tyle samo, co 2-latka. Kiedy się urodziła, mierzyła niewiele ponad 25 centymetrów i ważyła niewiele ponad kilogram. Brianne Jourdin, mama Kenadi otrzymała informację, że jej córka przeżyje zaledwie kilka dni. 12-latka ma się jednak bardzo dobrze. Pomimo trudności w nauce i kruchych kości, gra w hokeja, pływa i chodzi do szkoły.

„Moja wiara była testowana wielokrotnie po urodzeniu Kenadi. Obserwowanie jej walki nie jest łatwe.” – przyznała Brianne. „Chciałabym, żeby w przyszłości była szczęśliwa i znalazła rzeczy, które czynią ją szczęśliwą.”.

Dane pokazują, że aż 90% dzieci chorujących na karłowatość jest zabijanych jeszcze przed urodzeniem. Być może, gdyby rodzice wiedzieli, że ich dzieci, które zamierzają abortować, mogłyby być kilka centymetrów wyższe, pozwoliliby im żyć.

Zobacz, jak wygląda 12-letnia Kenadi i jak zupełnie normalna to dziewczynka!

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz