Barbie o normalnych kobiecych kształtach

Lalka Barbie ma już 57 lat i od samego początku jej największym problemem jest to, że jest za chuda. Teraz to się zmienia.

lalka Barbie

Co jest nie tak z lalką Barbie?

Najpopularniejsza lalka dla dzieci kończy 57 lat! Bawiłyśmy się nią my, a być może też nasze mamy. Teraz lalka Barbie trafia w ręce naszych córeczek. Jeśli masz jeszcze swoją lalkę Barbie, możesz ją śmiało porównać do współczesnej lalki Barbie firmy Mattel oraz do innych lalek, pochodzących od tych tańszych producentów. Lalka Barbie po raz pierwszy pokazała się światu w 1959 roku na targach zabawek w Nowym Jorku. Wtedy nie wszyscy wróżyli jej popularność, mężczyźni mówili: „Przecież nikt nie będzie chciał się bawić lalką, która ma piersi!”. Lalka zdecydowanie wyróżniała się na tle innych, uważano, można było pomyśleć, że to zabawka dla dorosłych a nie dla dzieci. Panowie mylili się, lalka Barbie zdominowała rynek zabawek dla dzieci, konkurencja pojawiła się w postaci lalek Bratz oraz księżniczek Disneya. Barbie od lat była krytykowana przez feministki za zbyt chudy wygląd i idealną sylwetkę, doprowadzanie młodych dziewcząt do bulimii i anoreksji, kompleksów na temat swojego wyglądu. Pojawiały się coraz to nowsze modele, z różnymi kolorami włosów i ciała, był też model z nowymi stopami, Barbie mogła w końcu założyć płaskie buty, a także model Barbie w ciąży.

Lalki o kobiecych kształtach

Obecnie firma Mattel postanowiła stworzyć lalkę Barbie, która będzie przypomniała typowe kobiece figury, nie tylko odzwierciedlenie tej wyidealizowanej sylwetki, która jest powodem tylu kompleksów młodych dziewcząt i dorosłych kobiet. Rzeczniczka firmy Mattel powiedziała, że lalki zostały wprowadzone po to, aby lepiej odzwierciedlać to, co dziewczynki bawiące się lalkami, widzą wokół siebie w rzeczywistości. Firma zaproponowała trzy modele lalek: Barbie wysoka, Barbie niska i Barbie zaokrąglona. Ten ostatni model to prawdziwa sensacja. Krągła Barbie trafiła na okładkę magazynu „Time”, sfotografowana z profilu ujawnia swoje nowe kształty: brzuszek i pełniejsze uda. Barbie mówi: „Czy możemy już zakończyć dyskusję o moim ciele?”. Dziewczynki w USA są zachwycone nowymi modelami Barbie, ponieważ bardziej przypominają sylwetki ich mam i koleżanek.

Czy nowe Barbie będą lepiej się sprzedawały niż ich poprzedniczki? Jakie jest Wasze zdanie? Który z nowych modeli kupiłybyście swojej córce?

md

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

bez sensu
2016-02-05 00:33:24

kim

ale bez sensu wlasnie o to chodzilo w lalce barbie, miala byc sexowna, kobieca a przedewszystkim dorosla, tak zebysmy my mogla sie bawic w dom i perfekcyjna mame/czy co tam chcesz. ja sama bym tego nie tknela a tym bardziej nie kupilabym tego dla corki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xyz
2016-02-04 21:27:29

re: Barbie o normalnych kobiecych kształtach

zdecydowanie wolałam te wychudzone lalki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kasiek
2016-02-04 18:37:31

re: Barbie o normalnych kobiecych kształtach

moje dziecko powiedziało "kto chciałby się bawić grubą lalką"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gość
2016-02-04 21:27:55

tak samo bym powiedziała :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz