To dla niektórych będą bardzo długie wakacje. Wiesz dlaczego?

Rok szkolny kończy się już niebawem. To będą rekordowo długie wakacje!

wakacje

Koniec roku szkolnego to data, której wyczekuje każdy uczeń, nawet ten najpilniejszy. Oto dobra wiadomość dla wszystkich uczniów. Tegoroczne wakacje będą bardzo długie, a właściwie - to będą jedne z najdłuższych wakacji!

Koniec roku szkolnego to data określona w specjalnym kalendarzu roku szkolnego, którego opracowaniem zajmuje się Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Kiedy kończy się rok szkolny 2018?

Wakacje 2018 będą jednymi z dłuższych. Wszystko dlatego, że zgodnie z opracowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kalendarzem roku szkolnego, ostatni dzień edukacji przypadnie 22 czerwca 2018 roku, czyli 6 dni wcześniej niż np. w roku 2014. Tym samym oficjalny początek wakacji 2018 nastąpi 23 czerwca, a przerwa od zajęć dydaktyczno-wychowawczych potrwa do 31 sierpnia 2018 roku, ale... do szkoły dzieci pójdą dopiero 3 września!

Jak przygotować dziecko na zakończenie roku?

To już ostatni dzwonek na poprawianie ocen, jeśli trzeba je poprawić. W tym czasie szczególnie blisko powinnaś być ze swoimi dziećmi, ponieważ te, które kiepsko radzą sobie w szkole, potrzebują dużo wsparcia ze strony rodziców, natomiast dzieci, które nie muszą poprawiać ocen, często już w czerwcu bardzo się nudzą i trzeba w szczególny sposób zadbać o ichh rozrywkę.

 

A jak tam Wasze plany na wakacje? Odliczacie już dni do urlopu?

 

ap

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz